bugün

gerçekleştiren kişinin egosunu şişirme peşinde olan bir kendini beğenmiş olduğunu ortaya koyan, zamanla yalnız kalmasına yol açacak aktivite.
eleştirinin anlamını bilmeyen insan davranışıdır.
eleştiri bir değerlendirmedir illaha eksilerini söylemez yeri gelir artılarını da söyler.
birine yumruk attıktan sonra '' ben sana yumruk attım ama senin bana yumruk atmanı istemiyorum '' cümlesini sarf etmeye benzeyen, mantıksız harekettir. belli bir insana/ kuruma duyulan aşırı sevgiden ötürü kişinin objektif olmakta sıkıntı çektiğini sergilemektedir.
bunu gerçekten yapan insanların olması da tam bir kara mizah konusudur. adam sevdiğiniz kişi/ kurumu seve seve eleştiriyor , ona alay ve tahrik içeren yorumlarda bulunuyor ancak siz onun bu tavrını eleştirince '' beni rahat bırak '', '' yakamdan düşmeni istiyorum '' gibi laflar edebiliyor. yani '' ben sana yumruk atacağım ama sebebini sorgulamanı istemiyorum '' gibi bir mantık içerisinde hareket ediyor. bu tavır gerçekten düşündürücü ve de üzücüdür.
her insanın doğasında bulunan olay, insanların dil,ırk,renk,para gözetmeden herkes yapar bunu. ve dünyanın en büyük yanlışı da burada başlar. savaş sebebi de olmuştur, milyarlarca insanın ölümüne sebep olmuştur bu olay yıllar boyunca.
eleştirmenlerin bir numaralı prensibi.
(bkz: tutarsızlık)