bugün

saçların ucunun yıpranması,tel tel olması,güçsüzleşmesi ve kopmasına verilen isimdir.acilen bir uzman tarafından kesilmeli ve saçlar canlılığına ve sağlığına kavuşturulmalıdır. *
yillarca calisip cabalanip uzatilan saclarin kestirilmesine neden olan berbat durum
özellikle "ben senin için saçımı süpürge ettim" diyen insanların saç sorunudur.
çok fazla boyatmanın önlemez sonucudur.
fönlü saçta daha çok belli olan, bir nevi "saç elden gidiyor" alarmı.
can slklntlslna iyi gelen ilac. bunaldin, yapacak isin yok; otur ayikla.
kuaföre gidip uçlarından al cümlesini kurup kuaförden çıkarken de deli gibi küfretmenizi salayacak olaydır.(hiç bir kuaför saçın ucu nedir bilmez çünkü)
kuaförlerin saç konusunda, kadınları en iyi kandırdığı şeylerdir. 2 çeşit kandırma tipi mevcuttur.

1. çeşidimizde kuaföre gidilir ve "sadece uçlarından, sadece kırıklarım, sadece çok az, boyunu kısaltmayın lütfen" denir yalvaran bakışlar eşliğinde. bakışların yalvarmasının tek nedeniyse hiçbir kuaförün elinin ayarının olmaması ve hepsinin saçları kısaltmaya meraklı olmasıdır. kafanı emanet ediyorsun ne de olsa, istersen yalvarma.( test edilip onaylanmıştır ki kuaförü ne kadar süpermiş gibi hissettirirseniz saçınızda o kadar iyi sonuç alırsınız.)

neyse. her kuaförden beklendiği üzre 2-3 cm kısalmasını istediğiniz saçtan 6-7 cm gitmiştir. bu 2.çeşit kandırılmaya göre bir nebze olsun daha iyidir.

2. çeşidimizdeyse kuaföre gidilir. muhtemelen saç kestirmeye bile değil, fönü, maşası zartı zurtu için gidilmiştir. daha koltuğa oturduğunuz anda "aa saçında çok kırık var. bunları keselim ki saçın daha çabuk uzasın, güçlensin." cümlesi duyulur ki bu da kandırma cümlesidir. duyduğunuz yerden uzaklaşın, kaçın. çünkü ne kadar "yok ya ben baktım yok benim saçımda kırık" deseniz de kuaför tüm melek yüzlülüğüyle sizi kandıracak ve tüm şeytanlığıyla saçınızı kestirmeye ikna edecektir.

ulan bi kere o saçı uzatmak için neler çektim ben, kırılmasın diye ne şampuanlara ne bakım kremlerine paralar döktüm, beğenmiyorum diye oturup ağladım. hangisini çektin de kırık var diye konuşuyosun lan ib.e.

öhöm.. diğer yandan saç dediğin şey ölü zaten. ölmüş gitmiş yani. çamaşırların sağlamlığını kontrol eden ayşe teyze edasıyla saçını iki ucundan çektiğinde acıyo mu? ölü işte nası acısın? sen onun ucunu kessen dibine ne yararı olur? tırnağını kestikçe dipten daha mı gür çıkıyo? manyak mısın olm sen? niye kandırıyosun elalemin karısını kızını? bırak ya. bana böyle şeylerle gelme bundan sonra.

önemle duyrulur: yemeyiniz, yiyeni uyarınız. kırık değil be kazık.
kuaförlerin parayı indiregandi yapmak için başvurdukları yegane sebeptir efendim. uçları kırık temizleyelim daha hızlı uzasın diye uzmanca gaza getirip 6 aylık zaman diliminde uzamış saçı haince katlederler üstüne bide beklerler adam/kadın birdaha gelsinde traş edeyim diye... 3 haftada bir ucundan bilmemkaçbölübilmemkaçmilimetre alınması gereklidir diye uzmanca ve bilmişce konuşuyorsa direk oradan uzaklaşın... çok fazla kırık varsa ve gözünüze çok batıyorsa annenize yada bir arkadaşınıza rica edin milim milim alsın uçlarından makasla. sıhatler olsun.