bugün

Yaklaşık 2 haftadır yaptığım mükemmel olay.
Çok yararı var deniliyor. Metabolizmayı,kan akışını hızlandırdığı söyleniyor ki bence gerçekten doğru. Hasta olma konusunda,kilo verme konusunda yararı var deniliyor bundan dolayı. Şimdi eskiye göre daha az üşüyorum ayrıca. Ve benim için en önemli olan kısmı zihnimi açıyor. Yapacaklara tavsiyelerim:
1)Önce aykalarınızdan başlayın,bacakları bitirip kollara geçin,en son gövde kısmına gelin ki vücut o ara alışmış olsun.
2)Duştan çıktıktan sonra normal bir sıcaklıkta çok kalın olmayan elbiselerle durun ki vücut kendi ısısına ulaşsın. Tabi kurulanmış olun ve durduğunuz yer soğuk olmasın asla dediğim yanlış anlaşılmasın. Ve hemen kurulanın. Duştan sonra en az 15 dakika bekleyin öyle çıkın dışarı yoksa 2 günde hasta olursunuz.
Eğer benim gibi soğuk suya dayanabilirseniz mükemmel bir alışkanlık kazanmış olursunuz.
Pek rağbet görmemiş ama neler kaybettiğinizi bir bilseniz *
kalp krizini tetikleyen faaliyet. ha gayret gerzekler.
Sabahleyin yanlışlıkla yaptığım lakin biraz sonra yaşadığım enerji patlaması sonucu iyiki yapmışım dediğim aksiyonumsu mallık.
barış özcan abimizin bir videosunda dediğine göre, sabahları soğuk duş almak mücadeleci ruhu aktive ediyormuş. o yüzden gün içerisindeki verimliliğimiz vs. de arttırıyormuş.