bugün

bizim buralarda köpek çoktur kırsal alan ama öyle kuduz muduz değil hepsi bizim dostlarımız gibidir. köy adamıyık hayvanı doğayı severiz daha doğrusu yaradılanı severiz yaradandan ötürü.

her neyse belki sizlerin de başına gelmiştir bu sabah uyumazsanız ve etrafınızda köpekler varsa kulak kesilin bana hak vereceksiniz. her sabah mübarek hayvanlar ezan okunduğunda uluyarak zikrediyorlar ben bunun bir tesadüf olduğunu düşünmüyorum.

maalesef sözlüğümüzde ve dünyamızda o kadar çok ateist var ki şu köpekler kadar olamıyorlar düşünün ki bir insan köpekten bile aşağı olabiliyor. kızmıyorum aksine üzülüyorum vallahi de billahi de tallahi de üzülüyorum.

şefaat ya rasulallah demekten başka bir çare yok, tutup kafalarına mı sıkalım? ha o günler de gelecek ama şimdilik itidalde keramet vardır.
Ya yok öyle bişey aq. Köpeklerin duydukları ses desibelleri daha fazla olduğu için megafonun tiz sesinden rahatsız olup havlarlar.
Yazım yanlışı olarak namaz okunduğunda değil ezan okunduğunda diye düzeltilmesi gerekir
Not: eleştiri değildir.
Sabah ezanında köpeklerin uluma sebebi ezandan korkan şeytan ve kafir cinlerin ezan ile birlikte kaçışmasını görebilen ve onlara tepki veren hayvanların ulumasıdır.
şüphesiz ki iman sahiplerini derinden etkileyen ve islama daha bir aşkla bağlayan mahlukatlardır.

bir sabah kalkın da dinleyin.

o "köpek" dediğiniz mahlukat nasıl dua ediyor yüce yaradana...
o saatte osura osura yatanlar. o götler de mi zikrediyor köpek gibi.
bana hadsiz diyenlerin "islam'da mürted'in hükmü" meselesini araştırmalarını rica ediyorum.

hayırlı geceler.
(bkz: subliminalmesaj).
köpeklerin, insanların algılayamadıkları farklı ışık türlerini gördüğünü varsayarak gidilen bir mantık var. ezan-ı muhammedi okunurken cinler ve şeytanlar kaçışır ve köpekler de bunları farkedip havlarlar denir. ne kadar doğrudur bilemem. ama sadece sabah ezanında havlamıyorlar. akşam ezanında da havladıklarına şahit oldum çok kez.
Basliga girene kadar sövüyordum, girince imana geldim.

Imanli kopeklerdir.
köpeklerin duyuları gelişmiş olduğu için ezan sesini bizden daha yüksek bir şekilde duyarlar ve uluyarak bunu dengelemeye çalışırlar. yanlışım varsa affola. bu arada ateist filan da değilim fakat evrende gerçekleşen çoğu olayın bilimsel bir açıklaması olduğuna inanıyorum.
ne zaman değildim?

değiştim

(bkz: eski gzo yeni gzo)

bir insanın tövbe ettikten önceki günahları konuşulmaz! allahtan konuşulacak bi şeyimiz yok hamdolsun kadın bacakları diye şiirimiz mi var ki konuşulsun!!
Belki de başlığı açan kişinin istediği bu. Yani bu mesajı verip içeriği de istediği gibi anlatmıştır.
(bkz: bir de böyle düşün)
bu sabah da tüylerimi diken diken edecek köpeciklerdir.

sen o'nu zikretmene bak ey mahluk!
hu! sesini duymayan ateist utansın!
köpekler karşılık veriyor olabilir, kendi anlaşma biçimleridir saygı duyarım.
Ezana burdaki dınsızlerden daha saygılı olan köpektir. Buradakiler onun kadarda olamadılar. Ulan dingiller atalarınız çanakkale de, marasta, Antep ve urfa da, sarı kamısta onun için şehit oldular.

Şehit mi? Ulan Allah a inanmayan adam sehıtten ne anlar?
Senin köpeğin ateistse biz napalım kardeşim?
Umarım yeniden haşrolduğun zaman dünyada keşke köpek olsaydım demezsiniz ey seni yaratanı bilmeyen gafil ergen ateist zavallı.
Senin sallamadığın allaha senin için dua ediyor aşağıladığın inananlar bağışlanman için.
Ziftleşmiş ruhlara, şeytanlaşmış sinelere, Allahın (cc) alemlerin Rabbi olduğunu kendi lisanlarınca haykıran canlılardır onlar.
başladılar gene...