bugün

sabah kalktıktan sonra daha çayından, kahvesinden bir yudum almadan, belki de sigarasını içmeden hemen kendine ve dünyaya adapte olabilip akşam kaldığı yerden ya da sıfırdan büyük bir hevesle konuşmaya başlayan, iletişim kurmaya çalışan, çatık kaşlı, henüz afyonu patlamamış, kim ve nerede olduğunu anlamaya çalışan normal insanlar tarafından haklı olarak yadırganan, cevaplanmayarak cezalandırılan garip insan.
saygı duyulası insandır. zira ben çişimi yapmadan kelime edemiyorum.
hayran olduğum insandır. hiç bir zaman öyle akıcı konuşamadım ama konuşanını gördüm. ne yalan söyliyim imreniyorum. insan her sabah kalktığında gayet normal ve düşünerek konuşabilir mi? yat uyu manyak.
muhtemelen uykusunda konuşurak konuşmaya hiç ara vermemiştir.
kendi standartlarında, tatmin edici bir gece geçirmiş olan insandır.

edit: yazım kuralları.
akıcı konuşamayanlara sinir olan insandır. bir kaçkonuşma denemesinden sonra;
-telefonu ağzından çıkartır mısın?
-uyandığına emin misin?
-konuşurken ağzını açarsan sevinirim.

demesi muhtemeldir. günü hiçbir saatinde akıcı konuşmayan ben bunlara maruz kalıyorum zira.
politikacı olması muhtemeldir. gerçek hayata gözlerini açamadan daha, birbiriyle ilgisiz onlarca cümle kurabilir ve bu akıcılığından dolayıda her cümle sonunun alkışla bölünmesi saçmalama şevkini on kat daha tetikleyeceğinden teşebbüs edilmemesi gereken eylemdir..
iyi insandır.

- a.ına koyum acıktım. *
uykuda dalınan rem seviyesiyle alakalıdır. uykunuz ne kadar ağırsa, sabah sersemliğide o kadar çok olur. uykusu hafif olanlar daha yeni yatmış gibi kalkabilirler.
zihnini gereksiz şeylerden boşaltmış, gereksiz şeylerin gereksiz olduğunu düşünerek gereksiz şeylere gereksiz sebepler bağlamayan, ama sabahları akıcı konuşmanın da bir yararını göremeyen ve kendince sabah akıcı konusabilmenin gereksiz olduğunu düşünen insan. * *
(bkz: aaa bu benim !)
muhtemelen çenesi düşük insandır.