bugün

Cumhuriyet gazetesinin Cumhuriyetinize sahip çıkın reklamında duyulan tüyler ürpertici cümle.
cumhuriyet gazetesindeki "saatler 100 yıl geri alınacak. tehlikenin farkında mısınız?" sloganından sonra "saatleri yüz yıl geri alıyoruz"u duyunca aynı tadı vermeyen cümle. sanki bir parti havası var içinde "ooo gençler hadi bakalım 100 yıl geri alıyoruz... arrr yuüüü ridiii..." gibi bir çağrışım yapıyor.

edit: başlık değişince olmadı tabi.
soygun mu yapacagiz kelime grubunu anımsatan önerme.
sinyallerini çok daha önceden veren, ama her zamanki gibi milletimizin yumurta kapıya dayanmadan ciddiye almadığı olay. (bkz: bana dokunmayan yılan bin yaşasın)
yayın organının yazdıklarını çoğunlukla beğenmeme rağmen,müdehale şansı olunamayan bir ortamda; sadece meclis içerisinde gerçekleştirilecek bir seçim olması sebebi ile, halkı kışkırtıcı bir tavır olarak görerek,ifadelere katılsam bile iyi mi kötü mü diye tereddüte düştüğüm slogan.

ama hiç değilse aynı fikirde olanların seslerinin çıkması için bir ışık yakılmış olur,böylece meclis halkı dinleyerek tepkilerin ne olduğuna bakar diye faydalı görülebilecek bir reklam metni.*
bir tür ilkokul sorusu. şimdi bir çocuk çıkıp "üğretmenim saatler nasıl yüz yıl geriye alınıyor" diye sorsa , ilk afallayan öğretmen olacaktır muhtemelen ve öğrenciye bir taraftan çemkirirken diğer taraftan da sorunun yanıtını arayacaktır.

işte o bildik eşleştirmeleri sıralayacaktır:
60 saniye = 1 dk.
60 dakika = 1 saat. falan filan.

sonra da "hadi bakalım çocuğum hesap et kaç saat geri alınıyormuş" diye de bir intikam sorusu sorar çocuğa.

sonra çocuk kan ter içinde karatahtanın önüne gelir ve bir yandan soruyu düşünür, çözmeye çalışır , diğer taraftan da bildiği bütün küfürleri iç sesiyle düğretmene sayıyordur şüphesiz.

sonuç:
- düğretmenim sonucu buldum , 876.600 saat ediyor.
+ aferim evladım , şimdi anladın mı 1907 yılını.
-haaaaa evet düğürtmenim fenerbahçenin kuruluş yılı.
+ otur sıfır!

edit: saatlerden önce entryler geri alındı iyi mi!
cagdas ve demokrat Turkiye Cumhuriyetinden vazgecip, hurafecilerin peskescekicilerin elinde tarihten silinmektir.
saatler açısından hiçbir şeyi değiştirmeyecek olan beyhude hareket.
yine aynı saati göstereceklerdir.
16 Mayısta saatler 100 saat geri alınacak.Tehlikenin farkında mısınız?
güncel Önemli Başlıklar