bugün

isveçli otomobil üreticisi Saab, iflas koruma başvurusunda bulunmuştur. kısacası resmen iflasını açıklamıştır, bana göre aslında türkiyeye gün doğmuştur, yerli otomobil için hazır fabrika ve teknoloji, komple alıp bantları türkiyeye yerleştirmek gerekir..
türkiye gözünü açarsa bir fırsattır, ama sırf türkler araba yapmasın diye fabrikaya değerinin 2 katını versen satmaz bu piç isveçliler...
çinliler alacaktır.
yerli otomobil için teknoloji ve band sistemi alınıp getirilebilir.
dünya üzerinde ki bütün araba markalarının türkiye de daha pahalı satılmasına rağmen, türkiye'de, dünya fiyat standartlarının altında satılan tek marka olan saab firmasının, bize olası yararlarını sağlamak amaçlı...

eehh cümleye bak götüm gibi oldu yav halbu ki nede güzel bi bilgiyle başlamıştım.

tanım: batan geminin mallarını türkiye de değerlendirmektir.

ha şimdi başta anlatmak istediğime gelirsek wosvogen, honda, mersedes, toyota gibi arabalar, türkiye'de inanılmaz pahalıs atılırken saab'ın ürettiği arabalar türkiye de dünya fiyat standartlarının altında satılan tek arabayd. bunu demek istedim ama beceremedim. bu arada entryi becerdim ohyyşş allah belanı versin saab batışın olsunda çıkışın olmasın inşallah.