bugün

jack london'ın adem'den önce kitabında yazar aslında bu düşme rüyalarının atalarımızdan bize mirası olduğunu anlatır. jack london'ın iddiasına göre herkesin yüksek yerlerde düşme rüyası vardır. bu rüyalar ilkel atalarımızın ağaçlar ve yüksek yerlere yiyecek bulmak için çıktıklarında yaşadıkları yere düşme ile sonlanan fakat ölümcül olmayan deneyimleridir. yazar yüksek yerlerden düşüp ölmeyen atalarımızın bu deneyimlerinin bizlere kalıtım yoluyla geçtiği kanısındadır.

aynı kitapta jack london bu rüyaların ötesine geçerek o çağlarda yaşanılanları görmüşçesine incelikle detaylı bir şekilde anlatmaktadır.
haftada 2 kez yaşadığım hede.

ulan her seferindede korkulmaz ki amk.
ben rüyalarımda süpermen kıyafetiyle yüksekten düşüyorum hatta bir miktar uçabiliyorum bile demek ki benim atam süpermendi.
(bkz: nüfus kütüğünün kriptonda olması)
genetik hafızayla kuşaklardır taşıdığımız yükseklik korkusu gibi korkuların, bilinçaltını zorlayan bir ruh hali söz konusuysa rüyalarda kendini göstermesidir. bir şekilde rüyalar birşeylerin doğru olmadığını işaret etmektedir.
Yatağa besmelesiz yatan insanın başına gelen hödö. Formülü besmele + 3 kulhüallah + 1 elham.
Gerçek ve bedava adrenalinin en kolay yoludur.
Her ne kadar düşme olayı sık görülse de yere çarpma anında uyanilir.matrixte ölürsen zion'da da ölürsün durumuna istinaden bu ani şok sizi kalp kriziyle toprağa götürebilir.