bugün

sabah uyandığınızda hayırdır inşallah diyeceğiniz, Rüya tabirleri kitaplarında yer alması gereken önemli bir konu.
omayra'nın başından geçmiş komik olay*
(#110836)
yazmadıgınız ama düşüncelerinizde olan entrylere yazmış gibi davranmanıza yol açacak olay.
kendini sözlük olayına fazla kaptırmış yazarın başına gelecek iş.
sözlükte çok haşır neşir olunması durumunda ortaya çıkan durumdur, çok sakıncalıdır zira rüyadaki açılan başlığı uyanıkken hatırlamak için gündelik işler terk olunur.
(bkz: her gece rüyalarıma giriyorsun sözlüğüm)*
geç saate kadar sözlüğün başında duran insanın üstünden yorganın da gitmesiyle gerçekleşen olay.
yeni yazar olup gaza gelenlerin başına sık gelen olay. uyuyamıyorum lan adam gibi.
sözlüğü fazla kafasına takan insanın bilinçaltı etkisinden dolayı yapacağı eylemdir. sabah kalkınca gerçekten başlık açtığını sanarak "acaba başlık tutmuş mudur tutmamış mıdır" diye kendisine sorarak kontrol etmeye kalkar.
sözlüğe ara sıra uğramama rağmen bugün başıma gelen durum. *
mantıklıdır. olmayacak birşey değildir.
bir kaç gün önce başıma gelen olay.

pek başlık açan bir yazar değilim. neden bilmiyorum rüyamda 2 başlık açtım. başlıkları hatırlamıyorum da sadece başlık açtığımı hatırlıyorum.

bir ürkme gelmedi değil.
uyurgezerlik was here.
Sözlükle çok içli dışlı olduğunuzu gösteren durumdur.

La bi çık gez insan yüzü gör, hava al, sabah akşam burada entari gireyim, aman şunun entarisine artı oy vereyim, ay bu trole o kadar kızıyorum ki, sinirden kendimi sikesim geliyor diye diye kafayı yedin yavrucuğum.*