bugün

masturbe olmak değil o. hareket alanı bırakılmamış insanların tepkisi. yorumlarda sürekli oy moy yok lafları geçti. sonra chat kapatıldı. bir yayın oluyorsa eleştirileri de kabul edeceksiniz.

yoksa yayını kendi tabanı bile izlemiyordu. 900 beğeni ya var ya yoktu. 2000 de izlenme vardı. oraya dislike atanların hepsinin genç olduğunu da düşünmeyin. çoğu yarınki sınav için yattı uyudu.

o dislike'lar vatan mı kurtarır? yoo kurtarmaz. hatta şöyle diyeyim akp tabanını birleştirir ufak da olsa. sonuçta yapılan şey cumhurbaşkanlığı makamına yapılan bir protesto. türk insanında makamlar kutsal gibi bir şey. ama bir yandan da yeni dünya düzeni var.

bu olayda asıl sıkıntı sohbet ve oylama kısmını önceden kapatmayı akıl edemeyen operatörde. oraya seveni kadar sevmeyenin de yazacağını akıl etmeliydi.

yayın kısmına gelirsek gerçekten çok bayıktı. zaten youtube olayı hiç anlamamış danışmanlar bu çok belli. orada resmiyet olmaz ya da meclis değil veya miting alanı değil orası. oraya çıkan gençlere sordurtulan sorular ise çevir kazı yanmasın tadındaydı çoğu. demiyorum ki sırf muhalif olsunlar. ama gerçeklerin konuşulmadığı da ortadaydı.

gençlerle buluşuyoruz deyip kötü yorum geldiğinde kapatırsan millet de "dostum sen bu sosyal medya olayını anlamamışsın" der.

ya hiç bu topa girmeyeceksin ya da girdiysen eleştiriye açık olacaksın. iş büyümeden video silinebilirdi. bu yapılmadı. akp'yi azcık tanıdıysanız krizi fırsata çevirme konusunda ne kadar yetenekli olduğunu bilirsiniz. o yayın kendi tabanı tarafından bile izlenmezken kimse ses etmese azalarak bitecek erdoğan figürünü şu an atılan her dislike yeniden küllerinden doğuruyor. akp'yi bir arada tutan şey düşmanlarımız var olgusudur. oraya atılan her dislike şu an erdoğan'ın hoşuna bile gidiyor emin olun. düşman ne kadar büyük olursa liderin etrafında o kadar çok toplanan olur.

sosyal medyada şu an erdoğan bir daha youtube yayını işine girmez diye konuşuluyor. aptallığın dik alası. asıl şimdi youtube işine girilir. çünkü 2000 kişinin bile izlenmediği video en son baktığımda 800 bin kişiydi. ilk yayında millet gene abanacak ya da durum ne bu sefer diye izlemeyen de izleyecek.
Yayını izlenmiş ve Cumhurbaşkanının gençliğe ne vereceği, gençlik neden ona oy atması gerektiği anlamında soruya partisine üye olan gençlerin insanları sayısından bahsederek telefon internet bizim dönemimizde bu kadar gelişti demesi garip olmuş.
Üstelik internet erişimi de yalan yanlış mahrem görüntüler için belirli düzenleme getirilecek müjdesi de verilmiş.
inşallah basın için de aynısı yapılır.
Son yerel yönetimler seçiminde yaşananlar akla gelince ve basında çıkan haberler yorumlara bakınca...

Az çok gençler elinde ki imkanların (telefon Bilgisaray ve bunların kullanılmasını sağlayan program yazılım) kimin eseri olduğunu biliyor.
Mesela; Bilgisaray da kullandığım linux mint, telefonda ki android işletim sistemi için akp veya CHP ye teşekkür edecek değilim.
intel i5 işlemci veya snapdragon 660 işlemci için de oy atacak değilim.
Windows ofis programı hatırına da bir partiye üye olacak da değilim.
WhatsApp Facebook Twitter için biraz da Asus Lenovo hatırına bir ideoloji benimseyecek de değilim.
Her halde bunun için "bu kadar imkanı bize sağlayan hükümete nankörlük ediyorsun" diyen de olmaz.

Üniversite sınavına giren gençler eğitimde ki fırsat eşitsizliğini, kalitesizliğini, diplomalı cahil yetersiz ve işsiz abilerini görüp yarın ben de aynı kaderi paylaşacağım korkusu yaşamıyor mu sanıyorsunuz?
ilkokul 2. Sınıf ile başlayan yabancı dil eğitimi lise bittikten sonra hangi seviyede?
12 yıl eğitim öğretim gör ama üniversite için dershane eğitimi almak zorunda kal, ya bu çocuklar geri zekalı ya da eğitim öğretim sistemi bir işe yaramıyor.
Sahi devlet kitap dağıtıyor, bu kitapların ne kadarı çocuğa yeterli eğitimi öğretimi verecek Yeterlilik içinde?

Tüm bunları alt alta koyduğumuzda gençler hangi siyasi parti olursa olsun hiç birine güvenmiyor.
Sorun akp CHP Cumhurbaşkanı veya bir siyasi parti başkanı sorunu değildir.
akp için bulunmaz fırsattır.
Off çok güzel orgazm oldum...
Mikemmeldi.