bugün

ben orospu olsaydım beni sikemezdiniz demek kadar saçma bir söz bu.
diktatör kelimesinin anlamını milletçe öğrenmemizin önemini gösterir.
ama bunlar hep diktatör deyince hitlerin aklımıza gelmesinden oluyor.
evet, onun gibi değil ama bu onun diktatör olduğu gerçeğini değiştirmiyor.
biber gazı yiyen gençlerimizin sırf sarı gördüler diye "abiii biber gazı değil, hardal gazıymış bu" demesi gibi bir olaydır. Siz hardal gazının ne olduğunu biliyor musunuz? yok. bi sıksalar suratın anında şekil değiştirir, derin erir haberin yok.

Bizimkinin dikdatörlükle alakası yok. Yapıcı eleştiri derler buna, kafası basan solcu olmadığı için türkiyede kavraman zor tabii. iyiye iyi kötüye kötü demek yani. Akp sevmiyorum diye yaptığı herşeye küfretmek gerekmez. Karşılaştırıldığı adamlarla gram alakası yok bizimkinin. Bizimki hukuki baskı yapıyor, hukuki olarak kalıbına uydurup yada hukuku istediği gibi yapıp baskı uyguluyor ki bunu dünyada tüm ülkelerde görebilirsiniz. Fransada ermeni soykırımı yok demek bile suç sayılıyor örneğin ama hz muhammed'e küfür serbest, papaya küfür yasak. Meclistekilerin işine ne gelirse o, ifade özgürlüğü işi yalan dolan. Yukarıdaki benzetilenler gibi lafını dinlemeyeni kurşuna dizdirtmiyor. Gene saçmalama/ gereksiz eleştiri mallığı. Yok yani akpye küfredince bir de ateistim deyince kendini zeki zanneden bir toplumdan pek birşey de beklememek lazım. Zaten solcuların bu gereksiz eleştrileri, kendi milletini aşağılamaları, sırf nefret ettikleri adam yüzünden dünyada örneği tek olarak teröristi milletvekili yapıp meclise sokmaları yüzünden akp başta. Hatta görürsün bir dahaki seçimde 56-58 bandında akp. o kadar yalan haber ve abartılar yaptınız ki, polise kurşun sıkan adam ölünce öyle bir efsaneleştirdiniz ki millet artık ne yaparsanız yapın akp aleyhine inanmıyor ve asıl düşman sizi görüyor. Bir de sol başkanı oy için teröristin götüne kadar girerse sol biter sağın gözünde. Yani bu insanları bu hale getiren de sizsiniz. Yukarıda örneği var. Ben sağcı da değilim solcu da. Sadece mantıklı bakıyorum. Sen de bi dene derim.
hitler de oyla geldi hatta o kadar güçlendi tek güç oldu. oyla gelmek diktatör olmadığı anlamına gelmez. faşist bir halkın iradesi faşist liderler olur zaten. bu da demokrasinin attığı bir kazık türüdür.

aslında demokrasi belli bir süreçle gelir ama bize her şey gökten inme, yap-boz halinde indiği için bu tür olaylarla karşılaşıyoruz.
chp'li ve hdp'li tek tek asardık, memlekette muhalif kalmaz oluk oluk kan akardı. demokrasi olmazdı. reis'i cumhurun yönettiği millette bugün terörist öcalan'ın adamları hdp bile sözde demokrasi ile hakkını arıyor. chp'li ayyaşlar renk renk boy boy içkilerini içiyor. keşke diktatör olsaymış erdoğan...