bugün

Tam olarak renkli gözlü değil de ela gözlü olmanın dezavantajı. Kimisi kahverengi diyor kimisi aa gözün yeşilmiş diyor. Ben de bilmiyorum gözlerim ne renk.
Herkesin gozlerinize iltifat etmesi ve zaman sonra olusan "gozlerim de olmasa ben bi hicmisim" dusuncesi.

Jojecim gozlerime for istedi, öyle güzeller yaaaani. *
Güneşte açamadığınız ve alerjik gözler.
"Niye kardeş kahverengi renk değil mi, siyah renk değil mi, onların anası kaşar mı? bu yüzden mi onları renkten saymıyorsunuz?"

Diye sormak istediğim ama bir türlü soramayıp, sanal alemde aslan kesilmeme neden olan tez...
Her şeyden nem kapıp ağrı yapması.
Nazar değdirmeleridir.Özellikle mavinin dalga boyu küçük, enerjisi ise ters orantılı olarak yüksektir.Ayrıca bazıları korkutucu itici ya da soğuk durabiliyor.
renkli gözlü insanlarda gözün bozuk olma olasılığı artıyormuş. bu yüzden gözlüklü renk gözlü kişi / toplam gözlüklü kişi oranı gözlüklü renksiz gözlü kişi / toplam gözlüksüz renksiz gözsüz kişilere oranla daha büyükmüş. öyle okumuştum kaynağı hatırlamıyorum şimdi. kalmış aklımda.
renksiz olanların bilemeyeceği

sağdan soldan duyacağı şeylerdir.
Sürekli göz rengini açıklamak zorunda kalmaktır. E bıkıyo insan bi yerden sonra cınım.
Güneşte gözler daha da hassaslaşIyor. Birde kızlar rahat bırakmıyorlar işte ;)
güneşten çok çabuk etkilenmek.
öncelikle renksiz gözü olan var mı sorusunu akıllara getirir.
Başlığa gelip kendini acındırma bahanesiyle övmektir. ' yaa güneşte çok acıyo biliyo musuuun'
renkli gozlu olsaydim da dezavantaji olsaydi denen basliktir. mendel genetigini curutuyorum arkadaslar. annem de babam da renkli gozlu fakat benim gozlerim kahverengi. seneler boyu sorguladim evlatlik miyim diye.. ya da mutasyon falanim. ah bilemezsiniz..
güneşe bakamanız hele de sarışın ya da beyaz tenli iseniz.
en kötüsü güneşe karşı olan aşırı hassasiyet. Baş ağrısına bile sebep olabiliyor bazen.
korkutucu durması ve her zaman insanlarda yorgunmuş gibi bir his uyandırması bence.
çok çabuk mikrop kapmasıdır. bir denize girer çıkarsın bakmışsın gözün şişmiş, akıyor.
Yeşil yada mavi renkte, siyah yada kahverengi renk değil mi? Sorusunu akla getiren dezavantajdır.
genetik bir bozulmanın ürünü olan bir şeye naiflik atıf edebilme aymazlığı.
makyajsız vampir gibi olmak.
Güneşe karşı direnci yoktur. Daha çok rahatsız eder kendimden biliyorum. Koyu renk gözü olan kişilerde ise güneşe direnç daha fazladır, onları da rahatsız eder, ancak renkli gözlüleri ettiği kadar değildir.
Yapay gibi durmaları. Özellikle açık mavi falan olanlar var evlerden ırak. Siyah ve kahve kraldır.
yazın polenlerden rahatız olmasıyla gözlerin sulanmasıdır efendim
sürekli "lens mi kullanıyorsun?" diye sorulması dezavantajlarından biridir.