bugün

birazdan gidip iliklerime kadar hissedeceğim gururdur.
ülkesini arap aşıkları ve amerikan uşaklarına karşı korumanın verdiği gururdur.
12 eylülden nemalanmaya çalışan din sömürücülerine kanmıyorum size diyip, esas emanete sahip çıkmanın vereceği gururdur.
(bkz: oy kullanmaya tek başına giden yorgun demokrat/#9356239)
10 şişe biradan sonra işemekten, kızgın kumlardan serin sulara atlamaktan daha çok huzur veren gururdur.
(bkz: kızgın kumlardan sıvı nitrojene atlamak)
Biz buradayız henüz ölmedik gurudur o gurur.
paha biçilemezdir. geri kalan her şey için Türk milli takımı.
(bkz: biri bunu söylemeliydi)
başkaları tarafından uyuşturulmamış beynini gerçekten kullanmasını bilenlerin, vereceği doğru karar sonrasında yaşayacağı olağanüstü duygu yoğunluğudur.
1982'de Anayasa referandumunda evet oyu kullanan %92'nin duyguyu gururla aynı gururdur.

yine darbe anayasasına onaydır, yine onaydır.
tadından yenmeyen duygu.
eğer birde mühürü basa basa hayırın üstüne kalp çizmişseniz dadından yirim.
kenan evren ile aynı oyu kullanmanın verdiği gururdur. yardım edin paşamıza sonra intihar falan eder maazallah. hadi bakalım oylar paşama.
#9339083 entrymde bile kararsız oldugumu ve geçersiz oy atacagımı belirtmiştim. kararsızdım çünkü gerçekten atacagım oyun ne yönde gideceginin sorumlulugunu taşımak zorundaydım.
Ama...
sandıga gittigimde bile kararsızdım. amacım hem evet'e hem hayır'a basıp çıkmaktı.
Hayır'a bastım. sonra bir baktım. "böyle daha yakışıklı oldu lan" dedim kendi kendime sadece "hayır'"ın mühürlü oldugu bir zarfı atmanın gururunu yaşadım.
şu anda iliklerime kadar yaşadığım gururdur.
(bkz: Sen yüzümüzü kara çıkartma ya rabbim)
Yaşadıktan sonra gelip hemen sözlükte paylaştığım haklı gururdur evetçiler ilerde bu ülkede olacaklar için çok zor hesap verceklerdir vicdan olarak ama bizler tüm hayır'cı lar gurur ile sokaklarda dolaşacaktır.
(bkz: gaza gelmek)*
memlekete bi hayrımız dokunmuyor , hayırımız dokunsun diyenlerin memlekete çivi çakmam ve çaktırtmam edasını egoist yansımasıdır .

(bkz: sosyalistim diyen darbeciler)
(bkz: rahibe severler kulübü)
sözde hayır'ından gurur duyma çabasidir. *
(bkz: hayırdan gelen şer)
tam olarak zarf sandıktan içeri girerken iki parmağın arasında kayarken doruğa çıktığı gururdur.
(bkz: ohşşş)
(bkz: zarf sandığa girerken boşalmak)
vicdansız olmaktan, cahil olmaktan, menfaati icabı başkalarının ezilmesine razı olmaktan duyulan gururdur.

12 eylül anayasasında değişikliğe karşı olmak 12 eylül anayasasını daha üstün tutmaktır. ha 12 eylül'ü yapmışsın, ha 12 eylül anayasasının getirdiklerini kabullenmişsin. bu referandum sürecinde 12 eylülcülere laf ederken kendisi 12 eylülcü gibi davranan insanları gördük. darbecilerin getirdiklerine razı olmak darbeciye oy vermektir.
hayır oyu vermenin gururu darbeci olmaktan kaynaklanır. kimine göre darbeci olmak gurur verici olabilir. benim gibiler içinse aşağılık birşeydir.
(bkz: referandumda hayır oyu kullanmanın ezikliği)
sizde de oldu mu bilmem ama hayıra basarken mührü sanki dünyayı kurtarıyomuş gibi hissettim. hatta mınızıskerim lan diye bağırdım ama güvenlik güçleri uzaklaştırdı beni. *
(bkz: türkler uçuyor)
yaklaşık yarım saat önce yaşamaya başladığım gururdur. tek sıkıntı oy kullanmaya giderken yürüyüp dönerken yüzmek zorunda kalmamdır.*
iliklerime kadar hissettiğim gururdur.

-en azından abd'nin bop çıkarlarına hizmet edip köpekleşmediğimi bilmek,

-şehitlerimize ihanet edip pkk ile işbirliği içerisinde olmadığımı bilmek,

-din istismarı yapanlarla, halkın manevi duygularıyla oynayanlarla aynı kulvarlarda olmadığımı bilmek,

-ali dibo düzeni ve korku imparatorluğu'nun yıkılacağına dair umut beslemek bile,

hayırlı oyumuzdan dolayı gurur duymak için yeterlidir.
http://www.incicaps.com/images/hayr-1284282718.jpg