bugün

zeplin kiralayıp, kıç tarafına hayvani uzunlukta, kendisine özgü, evlilik teklifi içeren bi cümle yazdırıp, öğle vakti evimin üstünden geçirirse olur. hepsi kabul olur.
+ boşanmak üzere evlenmeye var mısın?
- varım varım...*
sevdiğin kişiden geldikten sonra neden hayır olsun ki. tabiki evet.
reddedilemeyecek evlenme teklifleri değil,reddedilemeyecek erkekler vardır.
reddedemeyeceği bir teklif hazırlasan bile göte gelebilirsin.

http://www.loxol.tv/video...802_Evlilik-Teklifi-Reddi
(bkz: ona reddedemeyeceği bir teklif sunacağım)
(bkz: the godfather)
2 ay kadar önceydi sanırım boğaz turu atıyorduk arkadaşlarla * bi tanesi kendi yatından boğaziçi köprüsünün altına yeşil ışık yansıtıyor, boğazın altına bakınca anladık ne olduğunu " benimle evlenir misin?" yazıyordu. yanındaki kadın nasıl hayır diyecek buna?
(bkz: siyah desem beyaz der misin)
40 yaşında olup, toplumumuzda evde kalmış diye tabir edilen kızımıza gelen evlilik teklifidir.
tam olarak budur:
http://videonuz.ensonhabe...i-yayinda-evlilik-teklifi
sevdiğin insandan gelen tekliftir kısaca.
senin o kalbin o kadar beyaz ve parlakki kimse senin kadar egosuz olamaz. bu karanlık dünyadaki karanlık insanlarn kalplerindeki en ufak olmayan şeffaflığn hepsi sende toplanmş sanki.gercekten degerin çok büyük dünyada..bitanem seviyorum seni benimle evlenir misin?
Evetttttt!!!!
Anadolu Kartalları filmindeki evlenme teklifi buna örnektir. bilmem kaç fitte yapılan bu teklif red cevabını kabul etmez..
+ tatlım biz ne zaman evlenecez ?
- (oha önce bi teklif et öküz. belki kabul etmedim.) akşama gel beni iste.
reklam da olsa güzeldir.
http://www.dailymotion.co...neler-yaptyryyor_creation
yıllar var, neçe yahşi evlenme teklifleri dinlemişimdir. kimi mutlulukla kimisi ise hüsranla sonuçlanmış evlenme teklifleri. ama bu konuda daha yaratıcı hikayeleri olan bir takım varlıklar keşfedince kendimi hayvan belgesellerine verdim. çünkü hayvanlardaki kur olayı beni derinden etkileyen bir mevzudur. özellikle cennet kuşlarının eşlerine yaptığı olağan üstü hareketleri görünce kendimden utandım. misal şu fotağrafta http://imageshack.us/phot...1222007030114154.jpg/sr=1 gördüğünüz kuş şu an sevgilisine kur yapıyor. şimdi abi açıkçası bu kuş gelip adamın sevgilisine böyle kur yaparsa alimallah tavlar. alır götürür yani. altı üstü bir kuş bu fotoğrafta böyle donuk durduğuna bakmayın adamın yapmadığı hareket yok. bir ara olayı abartıp balerin gibi dans ediyor. nesin sen lan kuş, bu hareketler, bu göz alıcı tüyler, bu kendinden geçmişçesine yaktığın şarkılar, türküler.

bu konuda kuşlarla yarışacak insanlarda gördüm en azından hikayelerini dinledim ki, hikayesi olan insandan korkacaksın. şimdi bir de insanlara dair bir fotoğraf paylaşalım görsel gördüğünüz gibi erkek dizlerinin üstüne çökmüş kadın ayakta bir elini uzatmış, ötekinde çiçek, yüzünde tatlı bir gülümseme hazırım demeye getiriyor. arka planda ise bir ablamız kendi halinde yoluna devam ediyor, öteki fotoğraf çekiyor, darbukacı abi paramı alayım da gideyim, kemancı ise darbukacıya adeta akşam ben de sana böyle bir teklifte buluncağım der gibi, güler gibi, şiir yazar gibi, ab-ı hayat içer gibi aşk ile bakıyor.

halihazırda elimizde veri olarak biri hayvanlar öteki insanlar (aslında insanda bir hayvandır ama derin mevzu geçelim şimdilik) aleminden iki adet birliktelik isteğini gösteren fotoğraf ve hikaye var. açıkçası bunlardan birincisi çok daha yaratıcı. ama konumuzun öznesi insan olduğu için örenekteki abide pek iyi pek hoş bir işe imza atmış gibi görünüyor. bu durumda reddedilemeyecek bir teklif gibi duruyor.

evet reddedilmek istemiyorsanız az yaratıcı olun. ne bileyim yapın işte bir şeyler.

zorunlu edit: evet aslında görselliğin hiç bir önemi yok. muhteviyattır önemli olan. ol sebepten içten olsun kafi.
evlencez lan okadar.
"sensiz geçen günlerin mına; senle geçen günlerde de sana ..." diye cümleye başlanırsa ters tepecek olan durum...
sevdiğin adamdan gelen her türlü teklif kabul edilir... edilmelidir,nasıl olduğu değil içerdiği şeylerdir önemli olan o seni bi ömür geçirmeye layık görmüş varsın mumlar mehtap vs olmasındır...
Gelip babadan istemesi gerekir. En geçerlisi budur. Zira geleneklerimiz çok önemli.
eğer reddedilemeyecekse teklif olmaktan çıkar. Zoraki evlilik mi olur arkadaş! *
reddedilemeyecek evlenme teklifi yoktur, reddedilemeyecek erkek vardır. *
tehtid ederek yapılandır. benimle evlenmezsen ailene zarar gelebilir gibilerinden. (bkz: don carleone)
helikopterde evlilik teklifi
balonda evlilik teklifi
paraşütle atlarken evlilik teklifi
uçarken evlilik teklifi
düşerken evlilik teklifi yok bu olmadı *
sonuç olarak;
(bkz: hayallerle yaşamak)

%90 olacağı tek taş&yemek kombinasyonuyla teklif edilir ve kabul edilir. evlilik teklifinden bahsediyoruz. normal insanlar reddedilme ihtimali olduğu evlilik tekliflerini yapmazlar yani sanırım, çok sığ da düşünüyor olabilirim.*
bebekte satın alınan boğaza nazır bir evde; 'aha burası evimiz, sende benim karımsın. tamam mı?' demek.