bugün

kuvvetli bir ihtimaldir. siz farkında olmayabilirsiniz, kendinizi sevilmemişliğin içerisinde kulaç atmaktan kurtaramayabilirsiniz belki ama onun size olan duyguları reddettiği günden itibaren değişik bir seyir alır. bir süre sonra, böyle içinde onun yokluğu, acısı, özlemi yerine senin kalbini okşadığına dair hisler vuku bulur. günden güne seni anlayamadığın bir duygunun kuşattığından daha fazla haberdar olursun. o, reddetmeden önce seni çok da önemsemezken, merak etmezken, sana dair kafasında çok fazla şey yer etmemişken bir zaman sonra sana dair tüm duygu ve düşünceler değişmeye başlar. bu onun da elinde olan bir şey değildir. rüzgar tersten esmeye başlar. çünkü bir insan üzerine düşünmek, hele seni sevdiği halde çok da nedensiz biçimde reddettiysen mutlaka belirli yargılara varmanı sağlayacaktır. o, senin içinde küçülmeye başlarken; sen onun içinde uçan balon gibi yükseleceksin emin ol. öyleki zamanla seni sevmeye başlayacak, merak edecek, özleyecektir pek renk vermese de. sen bunları belki öğrenemeyeceksin ama sana sevme konusunda mastır yaptırdığı için hissetmen çok da zor olmayacak. senin o bilinmezliğin, reddedilmişliğin onun sana olan düşkünlüğünü belki de hep besleyecek. bunun uzandığı maksimum nokta, zaten sana aşık olması diye özetlenebilir. ama gururu senin bu güzel gerçeği öğrenmene çoğu zaman engel olacak. fakat tereddüdün olmasın, seni mutlaka sevecek.

çünkü sen yoksundur...
Yoktur boşuna ümit edilmemelidir.
Kızlar duygusal gibi görünüp başka şeylere önem veren canlılardır asla duygusuyla sevmezler bundan reddettiyse eksik görmüştür para arkadaşa hava atamama vs eğer erkek o canlıya göre eksiğini tamamlarsa erkeğin kapısında bile yatar.
Olma ihtimali tabii ki var ve bunun da felsefik bir terimi vardır herhalde.
Bu güne kadar istisnasìz her hoşlandığım kız tarafından reddedildiğim için tek avuntum belki ilerde sevebilecek ihtimali olmalarıydı.

Artık buna da inanmıyorum.
önce kendini sevme ihtimalidir. kendiyle barışık olmalıdır. nedense hep kendi içinde kavgalı gelir bu reddiyeci insanlar bana. hayattaki en doğru kararı saniyeler içinde verdiğini düşünür. fakat bu, kocaman bir kendini kandırmaktır. öyle ya eğer kendisini dürüstçe seven bi insanı reddettiyse bu onun ilelebet onu sevmeyeceği anlamına mı gelir? bilmiyorum. ben bu soruya cevap verecek biri değilim. biz ihtimallerin içinde boğulacak insan değiliz. boş laf, lami cimi yok yani. seviyorum demişsin. bu saatten sonra reddeden kız kim lan? ihtimalini bizde harcamasın. ilerde köpek gibi sevilmeyince lazım olur. bak dikkat edin, köpek gibi sevilmeyince diyorum....