bugün

Kızı tam anlamıyla sevmemekle ufacık alakası yoktur bu işin. Karakter meselesidir. Bazı insanın her şeyi tek seferliktir, tek kullanımlıktır, tek şanslıktır.

Öte yandan 2. Seferde kabul edecek kız ilk seferde kezbanlığından reddetmiştir. Aksini iddaa eden varsa

(bkz: reddeden kızın ikinci teklifi kabul etmesi)

Açıklasınlar efenim !
reddedildiği zaman kızın "seninle ben olmaz güzelim yaa" demek istediğini düşünen erkektir. karşısındaki kızı taciz etmek istemeyen erkektir.

yahu çevremde görüyorum da anlam veremiyorum. aga sonradan kabul edeceğin bir adamı niye ilk seferde reddedersin. bir arkadaşım vardı böyle. (bkz: bir arkadaşım ekolü) kızın peşinden aylarca koştu. yedikleri içtikleri ayrı gitmiyor. kız her gün ama her gün bunu yanına çağırıyor, bizimki de tıpış tıpış gidiyor. sonra bizimki en sonunda cesaretini toplayıp teklif ediyor, o da nesi? kız buna çok sert çıkıyor, ben seni öyle düşünmedim, sen bana o gözle mi baktın diye.

sonra bir hafta bizimki kızdan uzak durdu, kız bunu arıyor, mesajlar çekiyor falan buluşalım diye. bana sordu arkadaş ne yapayım diye. dedim ki uzak dur. kız daha kendi kafasında çelişkiler yaşıyor, siktir et. bu dinlemedi tabi, tekrar yürüdü kıza. en sonunda da sevgili oldular, bir kaç ay takıldılar, sonra da sen benimle yeterince ilgilenmiyorsun dedi ayrıldı kız.

zaten en baştan yapmak istediği şeyin ne olduğu belli değil mi? sevdiğin erkeği reddetmek nedir lan? resmen "ben öyle senin bildiğin kızlardan değilim" mesajı veriyor. iyi de gayet bildiğimiz kızlardansın. hem istiyorsun, hem de saçma salak bir naz yapıyorsun. reddetmek demek, ben seni o şekilde düşünmüyorum, sevmiyorum demektir. iki haftada ne değişiyor da o adamı sevmeye başlıyorsun?

bu tip kızlardan uzak durunuz efendim. evlenirseniz 35-40lı yaşlarında en ufak bir kavgada "aah ah, ben aslında o hayrettinle evlenecektim, kafama sıçayım" demeye başlarlar. siz de ya sabırla bir ömür tüketirsiniz. hiç gerenk yok.
bir an önce başka aşklara yelken açacak erkektir.