bugün

ezikliğin zirvesinde dolanan zihniyettir.

neymiş de, bunu izleyenlerle oyları bir mi sayılıyormus? sanarsın oxford da tezli yuksek lisans yaptı pezevenk.

bu filmi izleyenlerle aynı ulkede yasamaktan utanıyorlarmıs falan filan.

sanarsınız hepsi fransız film akademesi jüri üyesi. yahut ingiltere kraliyet ailesi mensubu.

bu tarz soylem icerisinde olanlara bakın ahırdan bozma evlerde hasbel kader eline internet gecmis tiplerdir.

hic kuusra kalmayın, sen beni bu filmi izliyorum diye cahil konumuna sokarsan beni seni itin gotune sokar sokar cıkartırım.

la biraz kendiniz olun la.

bu filmi ortalama bes milyon kisi izleyecek. akademisyenler de olacak, burokratlar da olacak, iş adamları da olacak, universite ogrencileri, agırlıkta olacak.

hani o sizin onların oyuyla benim oyum bir mi dediginiz esas tabaka var ya - hani onlar uzerinden o igrenc egonuzu tatmin ettiginiz esas halk- bu filme muhtemelen gitemeyecek bile.
zira ekmek derdinde o adamlar.

anlayacaginiz bu filmi izleyenler en az sizin kadar egitim seviyesi olan hatta sizden daha yuksek kişiler.

hayatınız, kadının uc organı uzerinde donuyor, ama is recep ivedik e gelince entelektüel takılmayı varolus amacınız goruyorusunuz.

sahi kacınız hayatınızda bir kitabını dahi olsun sartre yi okudunuz? eminim ismini bile duymadınız.

ama klavyeden entel gorunmek kolay tabi.

izlemeyeyebilirsiniz igrenc egolular ama izleyene laf edemezsiniz.

karısmayın lan. hayatınız boyle. ozgurlugumuze mudahale ediliyor diye gotunuzu yırtıyonuz ama baskasının ozgurlugune gelince diktator kesiliyorsunuz.

ha suna da eminim burda recep ivedik aleyhtarlıgı yapanla gider o filmi de izler.

dedigim gibi burdan entel gorunmek basit.

su igrenc egolalrınızı bır kenara bırakın. yapmanız gereken cok zor degil.
ergenlikten çıkamamış zihniyettir.

güvenli adam gülmüyorsa gülmez. her allahın günü aynı başlığa 'bunu seyredenler de ne mal huhuuaaa' yazmak en hafif tabirle gerizekalılık belirtisidir.