bugün

9 temmuz 2013 tarihinden itibaren başlayacak dayaklardır.
Müslümanı kuzu zanneden yazar beyanı..

Hoşgörünün de sınırları vardır, tıpkı özgürlükler gibi..
Ne diyicek ya Müslüman ?

- Ramazandan sonra gösteririm ben sana gününü!

Bu ne lan ?

Yemek yiyor diye insan dövüldüğünü düşünüp yada görüp bunu islam ve hoşgörüsü ile bağdaştırmakta ne kadar zavallıca, şerefsizcedir..
Bunu yapanın Müslüman olduğunu düşünenler bilmeliki, o hareketi yapan Müslüman değildir,
Kendini Müslüman sanan bir cahil dir sadece..
teravihde şımaran çocuğun hakettiği dayaktır.
iki türlü adamı anlamıyorum aga;

1) sigarayı bıraktım bana bulaşmayın adamı:

bu arkadaşlar sigarayı bırakmalarını mazeret göstererek terör estirirler. adamın ağzına sıçar sıçar ondan sonra "ulan zaten sigarayı bıraktım bi de siz dellendirmeyin" der ve kendilerini haklı göstermeye çalışırlar. ulan affedersin yarraaam, ulan affedersin pezevenk evladı, affedersin bok ve çiş kafalı bana mı bırakıyorsun o sigarayı. bana ne lan bırakma. ya da git ötede bırak! sen sigarayı bırakacaksın diye ortamındakilere stres topu muamelesi yapma hakkını kim veriyor sana. (şaka maka 18 gündür sigara içmiyorum, akıllı olun tiyniyetinizi sikerim sizin)

2) oruç kafa, ahhhh oruç kafa adamı:

bir de bu model var. ramazan ayında adamın kafasından buhar çıkıyor. dükkanı açıyor çırağının ağzına sıçıyor, müşteri geliyor müşteriye surat asıyor, sokaktan geçene kaydırıyor. el ele tutuşan sevgililere sarıyor. kusura bakmasın da sokarım böyle işe ben. gardaş bu nefis işi değil mi? eyvallah sokak ortasında hapır hupur yemek yiyen dallamalar en az bu tipler kadar küfrü hak ediyor. ama hoşgörü? ama irade kontrolü? tutma kardeşim o orucu. herkese saracaksan tutma aga o orucu. allah bilir tabi de, etrafındaki herkesin ağzına sıçtıktan sonra bütün gün aç kalmanın pek bi anlamı yok bence. sen orucun, dinin mantığını kavrayamamışsın.

bu ikinci model çok sık giriyor bu dayak işine. tahammül sıfır heriflerde. saracak yer arıyorlar. sanki bir tek onlar müslüman, sanki allahın askerleri. sanki hepsi bana din alimi, fıkıh uzmanı. efendi gibi tutun olm orucunuzu. mevlana ol, yunus emre ol demiyoruz. böyle tutacaksan hiç tutma, günahını da ben alıyorum bak.