bugün

tamam millet olarak tatlı yemeyi seviyoruz eyvallah. tatlı tutkusu genlerimize işlemiş buna da eyvallah ama ramazan ayı geldiğinde bunun tavan yapması, yok yok resmen kuduza bağlaması niyedir allah aşkına... normalde tatlıyı tatlıcılar ya da pastaneler satar değil mi? yoo dostum yoo...artık o değişmiş. iftar saatine yakın evime giderken dikkat ettim yahu kürt börekçisi bile tepsi tepsi tatlıyı tezgahına yığmış, kuyruk şeklinde bekleyen milleti hobareeyy, halleeeoovv diye bağırarak sıraya sokmaya çalışıyor. normalde sadece içki satan ya da satması gereken kıytırık tekel bayii, içkileri kaldırmış yerine 3 tepsi dandirik baklavayı koymuş, ben de ekmeğimin peşindeyim hacı diye düşünüyor olmalı. yolda yürürken evine giden insanları gözlemlediğinizde yarısının elinde bir kutu çeşitli muhteviyatta tatlı varken diğer yarısının da kafasının üzerinde gözlemleyebileceğiniz düşünce balonlarında tatlı tepsilerini görebiliyorsunuz. herkes potansiyel tatlı alıcısı haline gelmiş durumda. neyse bana ne yahu diyorum ve yürürken önünden geçtiğim seyidoğlu na uğruyorum. ne mi alıcam? tatlı tabiki...ya ne olacağdı ki...