bugün

çevrede yeni yeni türeyen teyzelerdir. hatta sadece teyze değil böyle dayılarda mevcut olmuştur. şimdi efenim okuduğumuz bölüm itibariyle artık akraba, eş dost, konu komşu herkes rahatsızlığı ile ilgili bir doktora görünmek istiyor ve biz tıp öğrencilerine danışmaktadır:
-yeğenim sizin hastanede kalp profesörü* var mı?
+prof yok ama doçent var, yar doç var uzman var onlar olmaz mı teyze?
-olmaz evladım benim derdimi profesör anlar sadece
+o zaman başka bi hastaneye bak teyzecim.(içses:sanki önceden prof'a giderdiniz amk, beş seneye kadar kocakarı ilacı yapan bendim sanki)

en basitinden bu şekilde örnekler vardır. işte bunlar hep sosyete özentiliği.
ne dediğini bilmeyen teyzedir. akılsızlığını parası ile ödeyecektir ayrıca. ancak en acıklı nokta bunların en ufak rahatsızlıklarını ancak lokman hekim çözebilir zannetmeleri sanırım. eğitim sisteminin düzenlenmesi ile 50 sene içerisinde bunlardan bulmak imkansızlaşır.
muhtemelen pratisyenin hatta son 2 senesine girmiş tıp öğrencisinin çözebileceği bir rahatsızlığı olan teyzedir.

teyzecim o tıpçı zaten 6 yıl okuyor o uzmanlığı almak için zaten tusta kendini kanıtlıyor sonra 6 yıl alanında uzmanlaşıyor, sonra yan dal yapıyor tez yazıyor yrd. doç oluyor. bir iki tez daha yazıp onay bekliyor doç oluyor bunla bile yetinmeyip profesör istiyosun.

lan o doktorun en kötüsü bile en az yüksek lisans mezunu el insaf be teyze.