bugün

tanım: futbolda her şerefsizliğe profesyonellik yaftası koyma durumuna sinir olan kişinin söylediği söz.

neymiş efendim futbolcu ceza sahasına girmiş. biri yanına gelmiş kendini yere atmış. hakem zart diye penaltıyı gösterdi.
bu durumda futbolcuya üç kağıtçı yada şerefsiz değilde profesyonel demek gerekiyor. *
hakeme çaktırmadan her türlü pisliği yaparlar. yine profesyonel olurlar.. çaktırmadan vurma, küfür etme, biri elini yüzüne uzattı zaman yüzünü tutup kendini yere atma(sanki mike tyson vurdu amk).

yusuf şimşek fenerdeyken 'hayallerimin kulubü' dedi gitti. bursadan beşiktaşa giderken 'küçüklüğümden beri beşiktaşlıyım bu kulube gelmek tek ve formasını giymek tek amacımdı' der.
spor yazarları: ee tabi abicim çok profesyonel adam.

mehemt topuz'u da örnek alalım. adam beşiktaş forması giydi poz verdi 'geliyorum beşiktaşa' dedi. 2 gün sonra aziz yıldırım'ın arabasında gözüktü. imza töreninde gıcık bir şapka taktı ve 'fernerbahçem'e geliyorum' dedi.
bu hareketinden dolayı profesyonel insan oldu.

o sergen yalçın ne yaptı öyle ya para için.. adam istanbulspor da oynadı siirt jetpa sporda oynadı lan. oda profesyoneldi ama.

volkan şen, 'bursaspordaki tek amacım bu klüpte kaptan olup futbolu bu takımda bırakmak' dedi. trabzona gideceği zaman 'istediğim takıma geldim' dedi.

ya şimdi bütün herşeyi sayamam burada ama futbolcuların yaptığı her şerefsizlik ve üç kağırçılıktan sonra milletin 'abi profesyonel adamlar. ne yapsınlar' demeleri sinirimi bozuyor..

edit: birde şöyle yazı var görmemişim. (#4874159)