bugün

adriana lima'ya bineceğine oya aydoğan'a bin.
(bkz: arabaya sen bin faytona ben)
kendisine yeni bir uçak yaptırıp hiçbir yere sığmıyor diye hangar yaptıran, milletvekillerine; "konuşma hakkının geri kalan bütçesiyle isterseniz benzin ve uçak mili alabilirsiniz, bütçeye geri eklemenize gerek yok o zaten halkın değil sizin paranız" diyen bir başbakanın söylediği zeka üstü cümledir. yahu arabam yok ama benzin parasını veriyorum milletvekillerimin "güncelleme" sayesinde. ha şu da var ki zaten halk değil fiat'a, otobüse binecek parayı bulamıyor artık. bebeğinin ekmeğinden sütünden keser öder başbakanın hangarının parasını.
adama demezler mi usta ben porchemi satıyorum sen niye boeing'ini satmıyorsun? oğlun neden gemiciğini satmıyor diye?
beşir'i bakan yapacağına yapma.
vecdi'yi bakan yapacağına yapma.
idris'i bakan yapacağına yapma.
cemil'i bakan yapacağına yapma.
ömer'i bakan yapacağına yapma.
acemi ve tecrübesiz 20 yaşındaki gençleri yem edeceğine, etme.
hamd olsun teğet geçti...
tanımı, mantığı, açıklaması olmayan bir cümle. eğer bu söz bir başbakan tarafından söylenmişse bende yazacak bir tanım bulamam.
Porsch'e binmeye gücü yeten adama yapılan vergi zammının pek bir etkisi olmayacağını hatta türlü yollarla vergi kaçırdığı için vergi vermeyeceğini düşünemeyen düşüncesiz başbakan önermesidir. Halkı ile ya dalga geçiyordur yada halkının ne durumda olduğu konusunda bir fikri dahi yoktu yoktur. (bkz: halkın porsche ye bindiğini sanan başbakan)
gemiciğe bineceğine kayığa bin versiyonları da olması gereken öneridir. ama zaten halkta gemicik ne arar ya. başbakanın oğlunda var işte bir de zenginlerde* * vardır. ama vergiler bize giriyor. demek ki böyle bir versiyona gerek yok ben susayım o zaman. ama ille binceksek vapura da binebiliriz bence. *
(#11567212)
--spoiler--
ekmek yoksa pasta yiyelim mi?
--spoiler--
son model mercedes marka makam aracına sahip olan kişinin söylemi.
--spoiler--
bir ekmeğin fiyatını bile sorsanız doğru düzgün bilmeyenlerin bunu söylemesi çok doğru kaçar haklıdır. çünkü halkın ne çektiğini görmezden gelir seçim arefelerin de hatırlar sonra unutur gider. bu konu hakkında konuşsan bile umurlarında olmaz. yakında pasta yiyin derler.
--spoiler--
makam aracı olarak audi a4 ü beğenmeyip audi a8 isterim de isterim diyen bürokratların yaşadığı ülke vatandaşları için harikulade bir öğüt.
dünyanın en lüks içinde yaşayan siyasetçisi olacağına, biraz lüks içinde yaşayan siyasetçi ol...

o kadar lüksü ne yapıyon la...
porsche yakıt yetiştiremezsin fiat al daha iyi porsche bizi bozar.