bugün

ekşi sözlükte çaylakken yazar olmayı beklemek.*
ev hanımlığı zira hiç bitmiyor ve maaşı da yok. yaratandan sabır diliyoruz.
(bkz: bankacılık)
bilgisayar mühendisliği.
ANKETÖRLÜK, ÖĞRETMENLiK, POLiSLiK, ÇAĞRI MERKEZi OPERATÖRLÜĞÜ, MADENCiLiK, POSTACILIK.... LiSTE UZAYIP GiDER. HAYATIN KENDiSi PEYGAMBER SABRI GEREKTiRMiYOR MU ASLINDA.
MESLEK HAYATI ZORDUR BAŞLI BAŞINA AMA KONUSU iNSAN OLAN TÜM MESLEKLER ÇOK ZORDUR ÇOK.
(bkz: dövmecilik)

hacı fıstık gibi hatunlar geliyor olmadık yerlerine dövme yaptırıyorlar, gel de sabret.
(bkz: bisiklet hırsızlığı).
(bkz: öğrencilik)
her meslek sabır gerektirir iyi yapılmak, kalıcı olmak istendiğinde. herkesin işi kendine.
(bkz: çöpçülük)
süpür süpür bitmiyor.
(bkz: astronotluk)

hadi hayırlı işler.
pedodontistliktir efendim. (bkz: yazım yanlışı olabilir) (bkz: ifade yanlışlığı olabilir)
maden işçiliği.
maden işçiliği.
bir kaç meslek var haketten peygamber sabrı gerektiriyor. Mesela başbakanlık; üzerinize gelen çok,eleştiren çok,yaptığınız iyi işleri bile beğenmeyen çok,ağzınızla kuş tutsanız çoğu kişiye yaranamazsınız. Bizimkinde bu sabır yok maalesef.

keza öğretmenlik; o da çok sabır gerektiren herkesin yapamayacağı bir meslek.Evdeki iki üç çocuğa tahammül edemiyoruz ya onlar ne yapsın.

Gişecilik de peygamber sabrı gerektiren mesleklerdendir.Bilet kalmadı dersin Hiç mi yok? derler

Yazarın Notu:Tamamen objektif düşüncelerle yazılmış bir yazı olup herhangi bir yöne çekilmemesi önemle rica olunur.
okul başkanının sevgilisi olmak.
genel sekreterlik.
muhasebeci olmak.
insanlarla uğraş gerektiren bütn meslekler
hayatın ta kendisi aq.
(bkz: uzakyol gemi kaptanlığı)
mağazalardaki satış elemanlarının işi.
maden işçiliği.
öğretmenlik.
cerrahlık.
gardiyanlık. vb.
peygamberlik.
meslekten pek sayılırmı bilmem ama okul taşıtı şoförlüğü. bir kaç ay sürdüm gerçekten peygamber sabrı gerektiren işlerin en başında gelir. hele bir de ilköğretim bir ve ikinci sınıfları taşıyorsanız.
öğretmenlik,kesinlikle öğretmenlik.
(bkz: öğretmenlik)