bugün

petrol fiyatları uluslararası piyasalarda 120 dolar civarına geldiği için benzin fiyatlarına zam yapılmıştı ancak 15 mart itibarı ile 110 doların altına düşmüştür.
petrol 60 dolardı ama benzin 2 tl değildi. 10 dolar düştü diye benzin fiyatları düşecek değil, bizim memlekette verilen zam geri alınmaz.
benzin istasyonlarındaki tabelada bir değişme (azalma yönünde) olmadıktan sonra zerre kadar sikimde olmayan bir gelişme.
daha da düşmesi beklenmektedir.
gün içinde ankara opet istasyonundan 3.62 tl'den mazot aldığıma göre bizi etkilemeyen durum.
ben her gün 20 tl lik aldığıma göre beni etkilemeyen durumdur.
türkiyedeki petrol devlerinin fiyatlarda düşüş olduğunda bunu pompaya yansıtmadığı ama ufak bir harekette hemen zammı patlattığını görmesini istediğim yazarın başlığı.

edit: evet hükümetin insafsız bir vergisi petrol üzerinde var ama bu vergileri indirirse öçok kısa zamanda o vergi paraları petrol şirketlerinin cebine girecek.
--spoiler--
türkiyedeki petrol devlerinin fiyatlarda düşüş olduğunda bunu pompaya yansıtmadığı ama ufak bir harekette hemen zammı patlattığını görmesini istediğim yazarın başlığı.
--spoiler--

olaya sadece petrol şirketi diye bakmamak lazım.

o zaman iktidar petrol şirketlerine söz geçiremiyor demektir.
seçim geliyor bütçeye yeni bir delik daha açacak. petrol 20 dolar olsa ne yazar 4lira benzin bu gerçek değişmez.
future sözleşme fiyatı spottan düşük olduğundan düşmesi beklenen fiyatlardır. belki de saçmalıyorumdur bilemedim şimdi ama veri böyle.
108 dolara düşmüştür.