bugün

en basit sorunu bile çözmeyip işi çakallığa vurup 'abi anakart yanmış yeni takmak lazım' diyen tamircidir. elindeki çakma çıkma eski anakartı size itelemeye çalışır.
bu ay maaşı kimden çıkarsam diye düşünen esnaftır.
pc'yi tamir ediyorum ayağına içinden parça araklayan tamirciden daha dürüst sayılabilir. veya anakartı araklamış olduğundan sorunun çözülmesi için oradan başlanması gerektiğini bilen tamircidir.
(bkz: bujiler meme yapmış)
hayatım boyunca hiçbir bilgisayarımı tamirciye götürmedim hep kendim yaptım. sırf onlara inat lise ve üniversiteyi bilgisayar bölümüne giderek tamamladım. sektöre girince gördüm ki; ilkokul mezunu adam sadece format atarak parayı götürüyor. bir seferinde server kurulumu yapacağım ve müşteriyle görüşüyorum adam şirket sahibi ama bişeyden anladığı yok. o zaman da server bilgisayarlarda celeron modası vardı. adama dedim ki; işlemci celeron olacak, o da bana demez mi "yav o antep malı". sonuçta müşteridir karşısında gülemiyorsun.
size anakart kakalamaya çalisan tamircidir. almayin ondan anakart , eger lazimsa anakart baska yerden alin ama gidin ona takdirin.
Her türlü hastalığı kapabildiğiniz ilk üç işkence yerinden biridir.
bilgisayardan anlayan biri tarafından şey edilmesi gereken tamircidir.
"abi bu musluğu değiştirirz de tesisat kötü bu boruların komple değiştirilmesi lazım", diyen tesisatçının amcaoğuludur. ailecek zengin olurlar bu yolla. geçen ferrariyle geçtiler dükkanın önünden ben de karpuz ekmek yiyodum amk.