bugün

gün geçmiyor ki nihat adlı fakir kul, naçizane yanlış gördüğü bir şeyin üstüne gitmesin.

daha önce napmıştık peki?

kim jong un'un karısını, sırf bilgi vermek saikıyla burada paylaşmış kelleyi koltuğa almıştık.

evlilik üzerine, kendimizce bazı hususları salık vermiş, bazı hususlardan ise kaçınılmasını bilhassa istirham etmiştik.

bugün de sosyal hayatı bir kenara bırakıp ticari hayata dair faideli bir paylaşım ifa etmek üzere niyetlendik.

pazarlık sünnet midir? kendi bildim bileli -küçük büyük- ticaretle uğraşırım, 63 yaşına girmek üzereyim 1000 kez duymama rağmen böyle bir hadise rastlamadım.

Müslümanı aldatan bizden değildir [i.Rafiî]

Bizi aldatan bizden değildir [Taberani]

Aldatan Cennete giremez [Tirmizi]

karşıma çıkan 3 hadis hep bu oldu. hz. muhammed'in yaşamış olduğu bir iki olay rivayet edilir ancak onlar da "bak malın ederi şu kadar gel ortada buluşalım" gibi bir indirim talebini asla içermiyor.

hayatında dinle ilgisi olmamış -ki buna saygı duyarım, beni alakadar etmez- adamın 3 kuruş için dini kullanması beni yoruyor ama aynı adamın 3 kuruş değil de ölümüne indirim talep etmesi kanı beynime sıçratıyor.

"nihat neden sinirlendin bu kadar? sen hassas adamsın. hatta senin top falan olduğunu düşünüyoruz biz arkadaşlarla" dediğiniz duyar gibiyim efendim. top değilim.

sabahın köründe adamın teki gelmiş, 65 lira yazdığımız focusu 51 liraya almağa çalışıyor ve durup durup pazarlık sünnettir diyor. yahu arkadaş bu denli bir ölücülük, nasıl sünnetle açıklanabilir.

de yani "bu yaşıma geldim bir çarşamba sabahı şöyle evireee çevireee beni kimse döğmedi" de yahu. sen niye peygamberi sünneti karıştırıyorsun.

arkadaşlar, pazarlık sünnet falan değildir. en azından bizim bildiğimiz şekilde ölücülük sünnet değildir. bakın, "aldatan cennete giremez" diyor. sabah sabah ya!
yazıyı sonuna kadar okudum, adam haklı.

pazarlık yapmak bana göre çingeneliktir(çingeneleri küçümsediğimden değil de toplumuzda böyle bir deyiş olduğu için kullandım). hele ki ölücülük tarif bile edemiyorum.