bugün

sabah, akşam ayırt etmeden, parkta malum şahsı dinleyip kulak zevkimizin içine eden, belki de bu gereksizi dinleyerek kimlere hizmet ettiğini idrak edemeyen gençlerdir.

ee tabi bu küçük kardeşlerimiz sokakta veya sosyal ortamlarda bu gereksiz şahsı dinledikleri vakit, arka planda kıs kıs gülen pkk yandaşlarını bilmiyorlar. onlar amaçlarına ulaştıklarını düşünürken bu kardeşlerimiz de bu dağ kültürü ( dağ kültürü sözü saptırılmasın bazı şerefsizler lafın nereye gittiğini iyi biliyorlar )
şarkıları dinlerken farkında olmadan yaşama isteklerinden, amaçlarından oluyorlar.

allah bizi kendilerini böyle sanatçı ilan eden, bu pkk yandaşı, bu şereften yana fukara kişilerden korusun.
bazı şeyleri bilmeniz zoruna gidiyor dimi, ben ne pkk lıyım ne sağcıyım ne solcuyum ama adaletin izindeyim. ve ahmet kaya nın şarkılarından dağ kültürüymüş, pkk kültürüymüş gibi totoşunuzdan uydurduğunuz kelimelerden yok "maalesef".

insanların yüzlerini göremiyorum
Boğazım düğüm düğüm çözemiyorum
istesen de yanına gelemiyorum
Tutsam şu karanlığı Tutsam da yırtsam
Ah elim tutuşmasa, elini tutsam
Susmasan konuşsan sesini duysam
Tutsam güzel yüzünü bağrıma bassam.
Doğum günüm bugünüm Doğum günüm gülüm
Doğum günüm diyorsun;

Doğum günün kutlu olsun
Mutlu ol senelerce
Sana boncuktan kuş yaptım
Konacak pencerene
Karakollar beni alır
sorgular gecelerce
Hiç bekleme belki gelmem
gelemem senelerce.
http://www.antalya-seriil...ges/other/kaya-manset.jpg
(bkz: entry-nick uyumu)
ahmet kayayı dinleyenleri pkk'lı ilan etmek ya da sempatizanı olarak yargılamak gerçekten sığ bir düşünce yapısıdır. ahmet kaya bu mantelitedeki insanlar yüzünden çok sevdiği vatanından uzaklarda hayata gözlerini yumdu. gün gelecek ilahi adalet tarafından o çatal-bıçak fırlatanlar, dinleyicilerini terörist ilan edenler cezalarını bulacak. ahmet kaya bu tür yasa dışı işlere karışmış olsa bile müzik evrenseldir ve insanlar dilediğini dinleyebilirler.
zamanında biz de parklar da çok ahmet kaya dinledik. çoğu kişide dinlemiştir, bunlar sağcı da olsalar.