bugün

düz gavattır.
hansi yazarlı isimli babası işte almanyada satmış öyle demişti.
karısını, Alınır, satılır, değiştirilir mal olarak gören adamdır.
erzurum - palandöken'de olduğu iddaa edilendir;

http://www.hurriyet.com.tr/gundem/24636171.asp
kendisi para etmeyen adamdır.
(bkz: dümbük)
gavat diye nitelendirilen insan çakması yaratık.
orospu çocuğunun önde gidenidir afedersin de.
insan değildir.
aile geçindirmek kolay değil, karı da biraz fedakarlık yapacak. alımlı olacak, verimli olacak vs...
orospu çocuğudur afedersin...
3 kuruş para karşılığında 13-14 yaşndaki kız çocuklarının evlendirilmesinden farklı değildir. at gözlüğü kullanan henüz hayvan vasfına bile ulşamamış ne olduğu belirsiz yaratıktır.
gavattır..

hayata dair iç burkan detaylara yazdım.. bu tam onun başlığı..

bundan 3-4 sene önce. askerden izine gelmiş bir çocukluk zamanı arkadaşı aradı.
- rihez naber ? hacı bir işim düştü ya. bana bu akşam araban lazım ama biliyorsun şöförlüğüm yok. yardımcı olur musun ?

askere giderken görememiştim bu çocuğu. içimde bir eziklik vardı ona karşı. işi düşmüş. nereye gideceğimizi düşünmeden,

+ ''evet'' dedim.

adam askerden gelmiş, nereye gideceği malum. ama benim aklıma gelmedi..

akşam oldu istanbul ataşehir'e götürmemi istedi, sürdüm..

- rihez biliyorsun asker adamız, e sevgilimden de askerde ayrıldım. ihtiyacım var kardeşim ya kusura bakma, yoksa seni böyle yerlere getirmezdim.. ( gidilecek yer malum yermiş. randevu evi. )

+ sorun değil meda'cim ben arabada beklerim sizi.
- aaa olmaz sende gel, yukarıda beklersin.
+ yok yok. valla sevmem öyle yerleri bilirsin.
- rihez valla olmaz, kendimi kötü hissederim, ne olur.

kabul edilir. eve çıkılır. 2 arkadaş iki tane bayan arkadaşı alıp odaya girer.. bende stresli bekleyiş başlamıştır. kadın tüccarı, 40 lı yaşlarındaki kadın sağımda oturuyor, iki de bir '' sen niye hiç konuşmuyorsun yaağğ '' diye söyleniyor..

zamanın geçmesini bekliyorum.. pat tüccarın telefonu çaldı. ama telefonu da öyle bir telefon ki kadın yaklaşlık 1 metre ötemde oturuyor ama telefondaki konuşma sesi bana rahatlıkla geliyor..

keşke gelmeseydi.. keşke ben o telefon görüşmesine istemeyerekte olsa kulak misafiri olmasaydım.. diyalog mu ? yazmaya utanıyorum ama şöyle,

+ yıldızzz ablaaağ ? nasılsın ablağ ? ben sedat, tokat'lı. tanıdın mı abla ?
- hangi sedat ? tanımadm hayır.
+ abla hani yıkamacı olan varya. geliyorum sürekli yanına. kartal'Dan.
- eee neyse sedat ne oldu söyle ?

adamın konuşurken ki rahatlığı tarif edilemez..

+ abla sana bir işim düştü. ya benim borcum var 2 hafta sonra kesin ödemem lazım. 1.500. tl civarında açığım kaldı.
- eeee ?
+ abla bende evleneli 4 ay oldu. eşimde daha genç.
- eee söylesene oğlum ?
+ abla ben babamla da konuştum bu konuyu. hani diyorum karımı göndersem senin yanına 1 ay çalışsa, bana 1.500 tl versen olur mu ?
- neee !?
+ abla 1 ay çalışsın senin yanında. sen bana 2 hafta sonra bin beşyüz lirayı ver. gerisi senin olsun.
- sedat bu kadın senin karın mı ?
+ he abla. sorun olmaz yani babamla da konuştum..
- sedat sen orospu çocuğu musun ? siktir git kapat telefonu. seninde, babamında kalıbını siksinler....

şaka olsun. rüya olsun bu an. uyanayım, mutfaktan su içmek için kalkayım.. suyumu içip tekrar yatayım..

dondum.. ben dondum, karı tüccarının ağzı açık bana bakıyor.
ben tek bir laf edemiyorum.. 2 dakika sessizlik içinde geçiyor..

sonra kadın tüccarı bozuyor sessizliği '' ya, görüyor musun analar ne orospu çocuğu doğuruyor. adamın borcu var diye karısını pazarlamak istiyor. kendi karısını. bir de babasına söylemişmiş...''

ben yine susuyorum. içim cız ediyor. babaannemin ölüm haberinden sonra çektiğim en büyük acıyı yaşıyorum o an..

erkek olmaktan utanıyorum. insanlardan utanıyorum. insan olmaktan utanıyorum..

4 sene oldu sanırım bu olay başımdan geçeli. halen unutamıyorum. insanlıktan utanıyorum..
(bkz: hazine bonosu için kayınçosunu satan adam)
(bkz: kesme şeker için karıncasını satan adam)
please bang my wife başlıklı film serilerinin ana teması. ibretle izliyoruz.
(bkz: kavat)
hoşgelmiş 6. nesil yazar.*
istediği parayı kendisine verip karısının ondan boşanmasını sağlamak ve o namussuzdan kurtarmak gerekir.
(bkz: indecent proposal)daki olaya biraz benzer.
adam mı? adamlığın hangi manada kullanıldığından bihaber gençlerin, bariz bir pezevengi nitelendirmesi.

(bkz: adam)
(bkz: hayrına karısını satan adam)*
sövülmek istiyorum diyen kişidir.
Bariz pezevenktir.Hatta daha da genişletip godoşta demek mümkün.
haysiyetsiz, şefersiz ve bir köpekten bile daha adi bir insan modeline bile girememiş pisliğin tekidir.
pezevenk. daha ötesi varmı? pe-ze-venkkk...