bugün

sözlükçülerin henüz keşfetmemiş olduğuna şaşırdığım Etiler'de bir uzak doğu restoranı. Bakmayın Etiler'de olduğuna, fiyatları aldığınız hizmete ve lezzetli yemeklerine göre çok uygun. Benim ofisime yakın olduğundan dolayı yeni keşfettim. Biraz çekinerek girsem de öğle yemeği menüsünün 35 TL olduğunu görünce sık sık gelmeye başladım. Tatlı ekşi tavuk ve noodle inanılmaz başarılı. Meraklısına tavsiye ederim.
buraya iki kere gittim. ilkinde tok olduğum için geniş tatlı ve çay menüsünden seçim yaptım. ikinci gidişimde dillere destan Dynamite Shrimpdeneme şansı buldum. Bayıldım diyebilirim. Ben zaten uzak doğu mutfağını sevsem de, herkesin kendi damak zevkine göre bir yemek bulabileceği bir yer. Bir de burada alıştığınız gibi bir servis yok. Yemekler büyük bir servis olarak masanın ortasına geliyor, herkes önündeki tabağa istediği kadar alıyor. biz arkadaş grubu olarak yemekleri paylaşmayı sevdiğimiz için bu tarzı çok sevdik.
Best Mekan istanbul dergisi tarafından istanbul'un en iyi uzak doğu mutfağı seçilmiş. https://www.facebook.com/PFChangsTR
istanbul'un en iyi uzak doğu restoranı seçmekte çok haklılar. Çünkü gerçekten uzak doğu mutfağının hakkını veren ender mekanlardan biri. bütün dünyadaki şubeleriyle aynı tadı yakalamak için adamlar tüm malzemeleri cetvelle ölçüp pişiriyor. Etiler'de olmasından dolayı ben de fiyatlarını uçuk bekliyordum ama öyle değil. Bu arada 12.00-17.00 arası öğle yemeği menüsü 35 liraymış. Yakın yerde çalışanlar için güzel alternatif.
Kanada'da yaşadığım 1 sene boyunca sık sık gittiğim bir restorandı. istanbul'a döndükten sonra Etiler'de görünce şaşırdım, bizde şubesi olduğunu bile bilmiyordum. Menüdeki bütün yemekler aynı lezzette olsun diye cetvelle ölçüp kesip hazırladıklarını duymuştum ama pek inanmamıştım açıkçası. o yüzden daha bir merakla Etiler şubesine gidip test ettim, cidden adamlar aynı yapmışlar. Kanada'da aldığım aynı lezzeti burada da aldım. Yemeklerinden ziyade buranın çok geniş bir kokteyl, içecek ve çay menüsü vardır. En yakın zamanda onları da denemek için gideceğim restoran. *
yurt dışında baya baya ünlü olan bir restoran. bizde ki şubesi etiler'de. çok pahalıdır diye çekinerek girsem de gayet uygun fiyatlı bir menü görünce şaşırdım. dynamite shrimp,noodle ve amerikan tarzı cheesecake denedim. benim gibi dışarıda yediği hiçbir şeyi beğenmeyen biri bile bayıldıysa, herkes sever diye düşünüyorum. Asya mutfağı olmasına rağmen hem porsiyonlarda hem dekorasyonda amerikan kültürü baskın. Bu da Asya mutfağına uzak kişilerin bile rahatlıkla gidip yemek yiyebileceği,geniş kokteyl menüsünden içeceğini yudumlayabileceği ya da çay kahve içip tatlısını yiyebileceği bir mekan haline getirmiş. https://instagram.com/pfchangstr
çin usulü tavuk dönerci desenize olm işte ne süslü süslü yazıyonuz.