bugün

genelde kocasını mezara yollamış, çocuklarını canından bezdirmiş, orada ucuz diye teeee cehennemin dibindeki pazara giden teyzedir. sen yorgun musun, dersten ölü gibi mi çıktın fazla aklına gelmez. belediyenin verdiği beleş kartın suyunu çıkarır, bir kilo armut için tüm şehri dolaşır...
ama yine de yaşlıdır ses telleri yılların verdiği yorgunluktan çok cızırtılı ses verir dışarı. en iyisi yeri verip kurtulmaktır.
kimisi de siz rahatsız olmayın diye başka yere bakar, kalkıp yer vermeye çalıştığınızda "aman evladım siz talebesiniz , tüm gün ders dinliyorsunuz yorgunsunuz, bizim size anlayış göstermemiz lazım" der ve sizi zorla yerinize geri oturtur. o anda utanç ve okşanmış gurur arasında giden his dalgası ile dalgalanırsınız. oturduğunuz yer batmaya başlar size. o sözlere layık olabilrmek için açar kitap okursunuz.
+Aaaa ne ayıp gençlerde hiç ahlak kalmadı
-buyur teyze
+Yer versen diyorum bilmem anlatabildim mi?
-Sen nerden geliyorsun teyzecim?
+Arkadaşlarla gün yaptık oradan geliyorum
-Saat kaçta gittin oraya?
+Öğleye doğru
-Şimdi saat yedi, yaklaşık 6-7 saattir oturuyorsun
+ben sabahtan beri ayakta millete dil döküyorum üç kuruş kazanmak için senin gibi göbek büyütmüyorum
-aaa hem suçlu hem güçlü
+tamam teyze pes gel otur ben zaten inicektim.
Yanında birde destek çıkanı varsa katlanılası imkansız durum.
özellikle izmir bostanlı pazarı semalarında cok gorulen olay.
aslinda durum sadece teyzenin egosunu tatmin etmek,pazarda harcadğı parayı laf sokarak cıkarabileceğini dusunmesidir.
kacinilasi ve oturduğunuz yeri ısıtılmış şekilde vermeniz gerekmektedir
güncel Önemli Başlıklar