bugün

Otobüs yolculuğunu eziyete dönüştüren adamdır.
Hıncahınç bir otobüste iseniz ve yanınızda 1 saniye bile susmayan, sürekli bir şeylerden dert yanan, otobüse binenlere bir sonrakine binseydin ya diye laf atan , şoföre yavaş olum ne zorun var diyen tanımadığınız yaşlı bir adam oturuyorsa zulme dönen yolculuktur.
* *
ayrıca;
(bkz: otobuste surekli konusan teyze)
(bkz: otobuste surekli konusan liseli ogrenci)
versiyonları da vardır bu tiplerin.sanki yıllardır hiç konuşmamış gibi konusur konusur.sus dersin susmaz.cazgırdır. ona buna satasır.tek çozum yolu mp3 unu takıp son ses acmak * *
geberik insandır.
bi de dürtüp dürtüp konuşan modelleri vardır ki tövbeler tövbesi.
yaniniza konusup surekli kimil kimil olan, araliksiz konusma, muhabbet kurma cabasi gosteren kisidir. daha fenasi mola yerinde de pesinizi birakmayan modelleridir ki, mola donusu otobusteki yerinizi aldiginizda soyle bir diyologa sebebiyet verebilirler;

konuskan adam: deminler nerdeydin?
kurban: anlamadim pardon?
konuskan adam: molada sana baktim cay icerik deyi, goremedim... nerdeydin ki?
kurban: sey ben, tuvalet, su, kem kum...
konuskan adam: neyse nerde kaldiydik en son?*
şehirlerarası otobüsse bahsedilen hemen yolculuğun başında tepki konulması gereken insandır. aksi taktirde yolculuğun sonu gelmeyebilir.
sehirler arası yolculukta olmadıgı sürece etraftakileri eglendirebilecek,indiginde "ne yolculuktu be adamın biri bik bik bik" tarzı dedikodulara zemin hazırlayıp,geyiklere yag sürebilecek adamdır,kadın olması da muhtemeldir.ne kadar sikayetci olursanız olun,otobüsten indiginizde yüzünüzde bir gükümseme belirir.*
genelde elini kolunu sallayan, gürültüyle konuşan adamdır. telefonla konuşuyorsa sesi daha da gür çıkar.
tramvayda herkese bir laf atmayı becerebilen adam. yaşı biraz ilerlemişse hele bide karşısına kendi yaş tipinde adam gelmişse keyfine diyecek yoktur. muhabbetleri bir başlar, üstelik tramvay kalabıalıksa ineceğiniz yere gelene kadar kafanız s*kilir.