bugün

Otistik olan Alican ve dedesi Pendik-Kadikoy dolmusuna biniyor; dede dolmusa binerken torununun durumunu izah edip , ara ara bagirirsa şimdiden kusura bakmayın diyor .O sirada dolmuşta alican'ın psikologuyla karsilasiyorlar.

Psikolog Çelik o gün dolmuşta şahit olduklarını twitter hesabından duyuruyor. Yolcularin Alican'ın çıkardığı seslere tahammül edemedigini, Alican'ın dedesine "Böyleyse çocuğun, toplu taşıma kullanma" diye çıkıştığını belirtiyor. Dede Nejat Bey "iki dakika sonramız belli değil diye yolcuları sakinleştirmeye çalışıyor. Ve Çelik, "Nasıl körelttiniz vicdanınızı?" diye o vicdanına kulak tıkayan insanlara sesleniyor.

Şimdi soruyorum size asıl engelli Alican mi yoksa bu insan demeye dilimin varmadiklari mı? Şu aciz zihniyete sahip, kalbi engelli insanlarla aynı havayı soluduğum için kendimden utanıyorum.

Psikolog Çelik'in twitleri aşağıdaki linkte :

https://onedio.com/haber/...-kadar-korelttiniz-746675
Aynı dolmuş hattında ufak bir tartışmada bas bas bağırıp bıçak çeken bir kekoya herkesin hak verdiğini ve sen delikanlı adamsın sakin ol dediğini bizzat gördüm işittim.
utandıran kitledir. haberi ilk okuduğumda da şimdi de elimin ayağımın titremesine sebep olmuştur. çünkü aynı kafalar otistik yeğenimi "çocuklarımızla aynı sınıfta okumasını istemiyoruz" diye imza toplamıştır.
otizm nedir bilmiyorlar, bulaşıcı bir hastalıkmış gibi kaçıyorlar.
o amca da neden özür dilemiş ki ilk bindiğinde ? otobüste zırıl zırıl ağlayan çocuklar var, aileleri özür mü diliyor ?
insanların nasıl yozlaştığının göstergesi.