bugün

AKP yi mi suçluyoz haşa haşa lan kaç kere bomba patladı ancak tutuklayın hapse atın idam edin idam o.ç lar hapiste rahat rahat uyurken ülkemde gözü yaşlı anne baba çocuklar var.
full güvenlikli bir sitede otursan ve sen gece huzurla yatağında yatarken o güvenlik tv deki karılara bakarken dalıp gitse, güvenliğin bu açığından istifade şerefsizin biri gelip evine girse yan odada yatan çocuğunu taciz etse, öldürse vs. Sen bu olaydan dolayı sadece eylemi gerçekleştiren o şerefsizi mi suçlarsın? o şerefsizin senin evinin içine kadar girmesinde payı olan güvenlik elemanını sinirden sikmez misin?
ne istiyorsunuz amk. 4 yılda bir yeni bir parti gelsin de o mu yönetsin memleketi. buna engel olan, karşı çıkan mı var. gelebiliyorsa gelsin itirazımız yok. ama akp 15 yıldır başta diye otorite çocukluğu yapmanın manası da yok.

dillerine dolamışlar 15 yıldır akp yönetiyor diye başka da bir b.k bildikleri, dedikleri yok. bilemezler çünkü beyin yok.
suçlama değil de sorumlu tutulması lazım hükümetin. bu kadar zaafiyet nasıl olur diye muhalif partilerin hükümeti sıkıştırması lazım. suçlu bunu yapan veya yaptıranlardır!
hala çıkıp "yönetmek" kelimesini kullanıyorlar utanmadan deli oluyorum. bu kadar salak mısınız kör müsünüz yönetemiyorlar tek yaptıkları kendilerini zengin etmek asker ölüyor polis ölüyor yetmiyor sokaktaki masum insanlar ölüyor siz hala akpyi koruyalım derdindesiniz ateş düştüğü yeri yakar. umarım ki o ateş sizin evinize düşmeden gözünüzü açarsınız.
yarrağım 15 yıldır bu ülkeyi optimus prime'mı yönetiyor da onu suçlayacağız sorusuna cevap bulmayı gerektirir. ot bok diye tabir ettiğin durum 5 ayda hükmetin sayılarına göre 100 dış başının rakamlarına göre 500'ü bulmuş ülkenin başkenti lübnana dönmüş bir hal. şimdi bindiğin kucaktan kalk ve saksoyu bırakıp insan kimliğine bürün de en azından ölenlere üzül.
şerefini siktiğimin pezevengi.
Apartman yöneticisini mi suçlamalıyız ?
ingiltere'de

- parti olarak devletin dibine kadar kadrolaştığı,
- yolsuzlukları sonlandırmak adına iktidara gelip kamu kaynaklarını emizlediği,
- ihaleleri kendi yandaşlarına peşkeş çektiği,
- zekadan yoksun vasat görünümlü çoluğunu çocuğunu zengin ettiği,
- muhalif partilerin önemli isimlerine kankası olan calvin cemaati aracılığıyla video kumpasları kurup meydanlarda "bunlar genel, genel" diye bağırdığı,
- muhalif gazete ve basın organlarını sadece kapatmak, malına mülküne çökmek için elinden geleni yaptığı,
- ülkenin zenginliği olan kültürel farklılıkları birbirine düşman etmek için yapmadık şey bırakmadığı,
- kendi gibi düşünmeyen herkesin hapislerde çürümesini istemekle kalmayıp işi çığırından çıkarıp bunu hukuk adına bizzat kendisi sağlamaya çalıştığı,
- seçimlere, halkın iradesine meydan okuduğu, canı sıkılınca seçim yaptırdığı,
- kendi vatandaşlarını işsizlik nedeniyle borçlandırırken, avrupa'yla pazarlık yapıp 2.5 milyon iskoçyalı'yı göçmen olarak avrupa'ya yollamayıp ülkede kendi vatandaşlarının vergileriyle ağırlamak için pazarlık yaptığı, onlara vatandaşlık verdiği,
- ira terörüyle başedemediği gibi iskoçya'da süren iç savaşta köktendinci iskoçları desteklediği,
- yanı başında süren savaşın tehlikesinin ülke içerisinde birçok bombalı saldırı için zemin hazırlamasına sebep olduğu

için David William Donald Cameronı suçlayamayacakların yaptığı şey... utanın amk
(bkz: otta bokta akpyi savunmak)
Ot bok derken? Yuzlerce insan yasamini yitirdi 6 ayda. Oglum ne iciyorsaniz bana da verin lan.
Arkadaşlar siz bi tarafta kıl tüy olabilirsiniz ama ölen yüzlerce can ot bok değil. Bi kendinize gelin.
haşadır. ne haddimize bir israillinin kardeşini suçlamak.
Bir olun!
Amk partisini suçlamayalım da kimi suçlayalım? Ülkeyi de babam yönetiyor. Sarı Çizmeli Mehmet ağa gibi yorumlar, hakikaten Bakara suresindeki "Sağırdırlar, dilsizdirler ve kördürler; artık onlar dönmezler" ayetini hatırıma getirtiyor.
Ne demiş atalar Meyve veren ağacı taşlarlar! Yapmayın ağabeyler yapmayın. Bir olun. Şu ülkede bir patlama olduğu zaman; amk akp, oc tayyip diyen kitap yüklü merkepler yapmayın. Ulan savaşa girsek akp soktu ben savaşmam deyip siktir olup gideceksiniz şu ülkeden. Elestirin, sonuna kadar eleştirin, ahlak ölçüleriniz doğrultusunda küfür de edin ama bomba patlamış can kaybı fazlayken bir olun bir! (Bkz: Fransa)
Gelelim Akp ye ulan adamlar terörü bitirmesin diye, orta doğuda söz sahibi olmasın diye, suriye de türkmenler başta olmak üzere öso ya destek vermesin diye patlattılar bu bombayı eee bir de biliyorlar bizim 'mal' insanımız aha akp sıçtı, aha akp patlattı, tayyip dinini imanını diyeceğini...
Neyse agabeyler devam edin Akp suçlu, Akp piç eee sonuç?!
kıyamet kadar insanımızın öldüğü patlamalara "ok, bok" diyen davar beylerin lafıdır.

bunların destekledikleri "üç beş mehmet öldü diye meclis mi toplanır?" demişti.

bunların destekledikleri, ölen pilotlarının hesabını soran putin'e "iki pilot için türkiye ile bozuşulur mu?" demişti.

bunların destekledikleri, askerlerimizin başına çuval geçirilince abd'de bir nota bile verememiş, neden verilmediğini soranlara "büyük devletlere nota yazmak müzik notası yazmaya benzemez" demişti.
Akpyi değil devleti yönetenleri suçluyoruz başta başka bir parti olsaydı onu suçlayacaktık. Ha diyorsan bu devleti akp yönetmiyor o saçmalık apayrı bi olay olur.
Bu şerefsizliği gerçekleştiren ki'm: teröristler
Bu şerefsizlerle masaya oturan bunları palazlandıran şimdi de bu olayların önüne geçemeyen ki'm:akp
Akp suçsuz he!
şu akp aşısı çıkmadımı daha ,beyine cok zararı var cook
amaç kimseyi suçlamak değil sorumlular kimler, zafiyetlerimiz neler bunları gün yüzüne çıkarmak. şimdi bir ülke düşünün 15 yıldır aynı elden yönetiliyor, artık bütün kurum ve kuruluşlar ile sıkı fıkı bağlantılar içerisinde, ülkeyi istediği gibi yöneten, muhalefet hak getire anayasayı bile tanımayan bir yönetim. o denli öz güven ve güce sahip bir yönetim. ülkemiz çok güçlü, çok atılım yaptı şöyle iyiyiz, böyle döveriz gibi açıklamalar yapıp da başkentte 3-5 ay içerisinde 3. patlama gerçekleşiyorsa bakın g.doğu veya d.anadolu demiyorum zaten oralarda ki olaylara bu çok güçlü yönetim sayesinde alıştırıldık, ülkenin başkentinden bahsediyorum ankaradan sorumlusu kim ola ki ona eleştirelim patlamanın olduğu mahallenin muhtar ve ihtiyar heyeti mi? başlık açıp yorum yapıyorsunuz da bari dişe dokunur bir şeyler yazın bu kadar körü körüne inanıpta laf olsun torba dolsun diye yada yalakalık yapacam diye ülke gerçeklerini görmezden gelip boş yere lakırdı yapmayın. ara sıra düşünmeyi deneyin bakın o zaman daha mantıklı ve objektif cümleler dökülecek ağzınızdan.hem böylelikle boşa oksijen israfında da bulunup kul hakkına girmezsiniz.
kimse kusura bakmasın ama hala hükümetin problemi olmadığını savunan varsa düşünme özürlüdür.

devletin görevi ülkeyi yönetmek ve halkın güvenliğini sağlamaktır. peki halkın güvenliği var mı? yok. o zaman bunu sağlayamayan hükümettir, ak partidir. terör yok edildiğinde bunu başaran nasıl hükümetlerse, terör patlak verdiğinde başarısız olan da hükümettir.

en basit örnekle, akp den bu zamana kadar terör nedeniyle verilen şehit sayısı artıyorsa bunun nedeni hükümettir. şu an iktidar chp olsaydı o zaman sorumlusu chp olurdu.

gerçekleri görmek lazım artık, akp iktidarı halkın güvenliğini sağlayamamaktadır. o zaman bu kimin suçu?
beş ayda ülkenin başkentinde gerçekleşen 3 patlamayı ''ot bok'' sanan mal beyanı.
" elimizde canlı bombaların listesi var ama eylem yapmadan onları tutuklayamayız. " ( ahmet davutoğlu 12.10.2015 ).
çünkü bütün ot bok onlardan. memlekette ne kadar pislik varsa onların yüzünden.
bugün hava yağmurlu, kasvetli bu da onların yüzünden ulan.
ülkenin başkentinde 37 kişi öldürülüyor, adam ota boka diyor. akp yalamalığı olurda bu kadar yalama için sanırım akp den hisse almış olmak gerek. çünkü bedavaya böyle yalama yapılmaz.
Allaha şükür insanım beynim var.

https://www.youtube.com/watch?v=aMXMbDgIcGc
büyük şehirlerinde ayda bir kez bayanların adet düzeni gibi düzenli olarak bombalar patlıyorken, ve bunun sonucundada sadece "kınıyoruz" açıklamaları yapılırken sanırım sokakta dolaşan halkı suçlamalıydık. evet.
Ne çeşit utanmaz, arsız, ikiyüzlülersiniz anlamıyorum ki... Tabipler odasını mı suçlayacağız, muhalefeti mi suçlayacağız? Ya da gidip muhabbet kuşu severler derneğine mi hesap soracağız?

Ulan otu boku biz yaptık diye böbürlenirsiniz, ülkede katliamlar olduğunda götüm götüm sıvışırsınız. Tabi ki siz suçlanacaksınız, ben mi yönetiyorum bu ülkeyi?