bugün

ittihat ve terakki partisidir.
ekonomik olarak kapitülasyonlardır.

edit: tarih ile alakalı her girdiğim entry neden böyle tepki görüyor anlayabilmiş değilim.

kanuni'nin ben öldükten sonra kaldırılsın dediği kapitülasyonlar kaldırılmayınca ekonomi yavaş yavaş çökmüştür.
http://www.mynet.com/habe...turk-gondermesi-3548791-1

TRT’de yayınlanan “Payitaht Abdülhamid” dizisinin önceki akşam yayınlanan bölümünde geçen bir diyalog tepkiye neden oldu.

"OSMANLI'YI KENDi EVLATLARI YIKACAK"

Dizinin 17. bölümünde, “Osmanlı düşmanı” olarak betimlenen iki karakter arasındaki geçen konuşmada Emanuel Karasu isimli karakter, "Osmanlı'yı kendi evlatları bizim için yıkacak, merak etme. Onlar peygamberlerin izini takipten vazgeçsin, kitaplarını kapatsın, tarihlerinden utansın, Batı'nın kuyruğuna takılsın, imamlarının ipleri papazların ve hahamların ellerine geçsin de gör bak ben onlara neler yaptırıyorum" ifadelerini kullanırken, Cumhuriyet'in kurucusu Mustafa Kemal Atatürk'e hakaret olarak yorumlanan diyalog sosyal medyada tepki topladı.

--------------------------------------------------------------------

osmanlıyı yıkanlar kendi evlatlarıdır derken bi tek mustafa kemal mi akla geliyo. itthat ve terakkinin kadroları yıkmadı mı osmanlıyı. gerek enver gerek ismet saolsunlar altında girip üstünden çıktılar. osmanlıyı bir mustafa yıktı söylemi gerçekleri çarptırmak ve görmezden gelmek değilde nedir.