bugün

(bkz: osmanlıca diye bir dil olmaması)*

edit: o kadar da dolu değilmiş.
Arapça harfleriyle süslenmiş olan dile osmanlıca denilmesi saçma olup eski türkçenin kullanıldığı osmanlı coğrafyasında arap harfleriyle türkçeye uyarlanmıştır. Osmanlıca diye bir dil yoktur. Arapça yazılan harflerin okunuşu eski türkçeye aittir.
Başka dilleri bilmemekten farksızdır. Mesela hellence de bilmiyorum. Arkeologlar öğreniyor çünkü işleri gereği ihtiyaçları var. Benim yok osmanlıcaya ihtiyacım. Öğrenmeyecek ve kızıma da öğretmeyeceğim. Osmanlıca bilenler çevirsin o kaynakları herkes okusun. Yeni iş kapıları doğsun.
arapça bilmemektir.
Bugüne kadar bana hiçbir şey kaybettirmemiştir ve sanırım kaybettirmeyecektir..
Sanılanın aksine bir eksiklik veya cahillik değildir. Zira osmanlıca başlı başına bir dil değildir. Öğrenmek zor değildir ancak okurken çok fazla hataya düşülür.
dünyada milyarlarca insan bunu konuşup yazarken sen hangi mağara da saklanıyordun diye sorarlar adama. Zamanında 3 kıta da ve dünyada en çok konuşulan dil idi. Senin deden bile osmanlıca konuşuyordu.

Şaka bi yana osmanlıca yazı dilidir.
tek kelimeyle cehalet örneğidir. osmanlıca gibi ata yadigarı olan ve bir o kadar da kolay olan eski türkçemizi okumayı öğrenemeyen insanın zekasından şüphe duyarım. eğer karşıysa o zaman da kanından şüphe duyarım.
Dünyada Osmanlıca konuşan kimse olmadığından gayet normaldir...
osmanlıca diye bir şey yoktur

arapça harflerle yazılan bol bol farsça,

yunan arap ermeni ve diğer kelimelerin bulamacıdır.

arapça yazılan farsça kelimelerle kuranı zaten anlayamazsın

zaten anlamak gibi bir düşüncesi olan var mı ?

rusça öğrenin olum çok faydası oluyor.
Büyük bir cahilliktir. Evet.