bugün

-bir defa söylemek gerekir ki tüm kraliyet yöntemleri, tüm totaliter ve dini baskıyla oluşturulan teokrat düzenler islam'a aykırıdır. islam uzlaşıyla karar alınmasını ve ülke yönetilmesini ister...
-padişahların halka kullarım diye hitap etmesi, kendini allah'ın yeryüzündeki gölgesi olarak tanımlaması ilahlık iddaasıdır ve azılı bir şirktir...
-osmanlı'da halkın resmi adı olan reayalık yani hayvan sürülüğü kuranın yasakladığı bir tabirdir... kuran sakın yöneticilerinize bizi sürün başımıza çoban olun demeyin der...
-kuran'ın cihat anlayışı ilimde ve vatan savunmasında cihattır. hiç bir saldırı savaşı cihat olamaz, islam'a göre cinayet olur...
-taht için çıkar için iktidar için değil kardeşini düşmanını dahi sebepsiz yere öldürmen islam'da lanetlenmiş bir günahtır.
-osmanlı'nın meşhur hasbahçelerinde içilen şaraplar, esrarlar, oranın zevki olan oğlancılık gibi şeyler islam'ın yasakladığı günahlardır.
-başkalarının topraklarını istila etmek kurana islama aykırıdır... o topraklardaki erkekleri zorla asker yapmak, kadınlarınıda zorla cariye yapmak islamada kuranada insanlığada aykırıdır...
vs vs vs... osmanlıyı günahsız evliyalar sananlara itafen yazdım bu yazıyı.... şu videolara da bakmanızı öneririm....
https://www.youtube.com/watch?v=fHhmI_xMfp8
https://www.youtube.com/watch?v=vDx1Kg2cZ3w
islamı edip yüksel'den öğreneceksek kalsın gardaş. adamın sıfatında nur yok amk. osmanlı illa ki hata yapmıştır fakat bu kötü oldukları anlamına gelmez. mustafa kemal'in islamı geçtik insanlık dışı eylemlerini mi dillendirelim biz de? söylediğin çoğu şey de dayanaksız iddialar. bunlara dair kanıtlar sunarak gel bakalım. sığırın biri youtube'a video yükledi diye söyledikleri doğru mu oluyor? osmanlıdaki incelikleri hiç araştırdın mı?

neyse sik beyinli adamlarla tartışmak kazandırmaz kaybettirir.
ne edip'i ! islamı edipten öğrenecek adam değilim ben dedirtir... kuran orada... kuranla osmanlı düzenini karşılaştırınca osmanlının mekke müşriği olduğu ebu cehil torunları olduğu ortaya çıkıyor... islamla hz.muhammedle zerre ilgisi yok ! bu analizi yapmak için müslüman olmak zorunda da değilim zekam ve bilgim ve de namusum bana yeter... osmanlıyla islam'ın zerre kadar alakası yoktur bu kadar basit !