bugün

kendini bilmez özgüveni olmayan kafir hayranı insandır.
osmanlı kimmiş. sikik bir monarşik krallık. halkını asla siklemeyen zulmeden saray budalası avantacılardı.
osmanlı has bahçelerinin en büyük 3 eğlencesini sayıyorum. esrar, şarap ve oğlancılık. tarih alay etmez gerçekleri yüzünüze tokat gibi çarpar !
ölmüşlerin arkasından dalga geçen kişidir. ne gerek var ?
Davinci demons dizisinde sahte Papa'nın yaptığı şey,
Barış için gelen bir şehzadenin askerlerini öldürüp şehzadeyi sağ bırakıp istanbula çıplak göndererek yapmıştır. Hadisenin gerçeklik payını bilmiyorum.
cahillerle tartışmayınız zira kazanacağınız birşey yoktur. onların olsaydı cahil kalmazlardı zaten.

not:özlü söz gibi oldu ya la.
Hicbir imparatorlugu kucumsemek haddim degil. O kadar insan canini vermis vatani icin ölmüs. Simdiki gibide degil toprak savas meydaninda kazanilmis. Bunu kucumsemek kendini kucultmektir.
osmanlı'yı bu kadar savunacağına yaşadığın türkiye cumhuriyeti'ni savunsan bu hale düşmezdik. elinden ülke kalmayacak adam "biz osmanlı torunlarıyız" diyor hala!

güç uğruna kardeşlerini bebekken dahil öldürebilen bir ailenin(hanedan), insanları kulları olarak görmesi durumuyla dalga geçmelerine feveran etme hedesi.
yanlış yapan hadsizdir.
günümüz kafası ile geçmişi yargılamaktadır, muhtemelen de batı dünyası karşısında eziklik çeken bir sözde-aydındır.
bununla beraber, dalga geçmeyen ve fakat ciddi bir tahlil neticesinde osmanlı'yı eleştiren insanların da bu düşünce ve ifade özgürlüklerine saygı gösterilmelidir.
dalga geçmek ne kadar yanlışsa; osmanlı fetişi veya tabusu da o kadar yanlıştır.
geçmişi özlememek olmaz ancak geçmiş gelsin demek aptallıktır.
harem dolusu karıyı sikip, doğan çocuklarını "ulan yerime geçerler mi" diye takır takır öldüren adamlarla dalga geçmeyip ne yapacak hadsizdir.

annesi hıristiyan, karısı hıristiyan doğan çocuğu Müslüman halifesi oluyor..dalga geçmeyip ne yapacan.
bide bunların son nesil açgözlüleri var. yaptıkları ilk şey devlete dava açıp ordan burdan mal mülk koparmak . ne millet ne devlet asla umurlarında olmamıştır .

her sıradan insan gibi dertleri mal mülk karı kız. hiçbir ekstra olağanüstü tarafları yoktur .