bugün

kendisini ve rejimini sevmeyenlere kırbaçlarını yalatan bir zihniyetten daha efdaldir.
ülkücü olduğum zamanlarda hiçbir zaman tengri biz menen filan da demedim. şu an desem bile şaka olarak veya espri niteliğinde söylerim. o zaman da söyleseydim bu niyetle söyledim.
dediğin bütün yazarları okudum. hala da okurum.
kocaman türk-islam ülküsü deryasını bırakıp Atatürkçülük göletine demirlediğinizden beri sizinle anılmak ta istemem.
muhtemel bir liseliye yazıyorum. kesin de bilmiyorum ama kardeşim fanatik MHP li birisi de lise seviyesini aşamıyor. ne zaman ki kitap okur kendini geliştirir. o zaman adam olmuştur.
oku biraz oku. adam ol.
ondan sonra sağda solda Osmanlı ile ilgili konuş. osmanlıyı ağzına alırken de önce git gusül abdesti al diycem de kafirlere farz değil.
Var böyle tipler. Osmanlı da türkler mi birinci sınıf vatandaştı yoksa Ermeniler mi, rumlar mı derseniz.

Ehem kühem demeye başlarlar. Lan Osmanlı Türkleri birinci sınıf vatandaş yapmadı kendi ülkelerinde.

Osmanlıyı savunan kişi Türklüğü zaten reddetmiştir. Onların tarihi osmanlıdan itibaren. Bizimkisi ise binlerce yıllık.
ben aleviyim osmanlı'dan nefret ediyorum diye herkesin osmanlı'dan nefret etmesi gerektiğini sanmak gibi bişeydir.

aleviysen osmanlı'dan nefret ediyorsan tedavi ol. osmanlı yahudi'ye, ortodoksluğa, müslümanlığa başkentlik yapmış bir dünya medeniyeti. dünya'da osmanlı ismini kimse kullanmaz. herkes "turks" der. ama senin acemliğin ağır basıyor bizi de kandırmaya çalışıyorsun.

tarih'te osmanlı veya ottoman kelimeleri kullanılmaz. yabancılar "turks" derler, osmanlı'lar da devleti-aliyye derler. türklüğün sahibi ulan adamlar. sen alevisin kızılbaşsın diye osmanlı'dan nefret mi edeceğiz biz de. %5'lik kesim %95'i adam etmeye çalışıyor haddini bil. yeter artık 90 yıllık kurduğunuz tuzak. ingilizlerin oyunudur. azınıkları başa geçir ülkenin tamamını yönet. bitti artık alevilerin devri. reklam arası bitti.
osmanlı kesin olarak kapanan bir sayfadır. her gelişmiş ulus gibi türkiye de ulus devlet olmuştur ve bundan geri dönüş yoktur.

kapanmış sayfayı açmaya çalışan akp üst takımı da bunun farkındadır, ama, siyaset gereği osmanlı'nın hayaletini kullanmaktadırlar. tıpkı bir zamanlar faşist mussolini'nin sayfası kapanmış roma imparatorluğu hayaletini kullandığı gibi.