bugün

gezi parkı olaylarında silahsız kadın ve çocuklara insafsızca saldıran akp polisi'nin sanki savaşa gidermiş gibi yaptığı "vatan sana canım feda" showlarına pamukoğlu paşanın verdiği kol gibi ayardır.

--spoiler--
polis "vatan sana canım feda" demek istiyorsa bunun yeri hakkari dağlarıdır.
--spoiler--

"itin önüne atsan yemez kudurur" derdi eskiler. ama imamın ordusun'da utanma ne arar?
haddini aşan pamukoğlu söylemidir. Kendisine çok saygı duyuyorum ama işin bokunu çıkarma konusunda da üstüne yok!

Ne demiş polis "vatan sana canım feda"... Polis özel harekat bu ülkenin bir çok dağında söylemiştir bunu zaten. Hükumeti eleştirin polisi değil. Her teşkilatta hain var, her teşkilatta pislik mevcut. şimdi xxx subay pkk ya yardım etti diye tüm tsk ya hain diyebilir miyiz? hayır!

Birde koca emniyet teşkilatını imamın ordusu diye nitelemek çocukluktan başka bir şey değildir.
vatanı sadece hakkari'nin dağından ibaret sanan çakma siyasi söylemidir.
(bkz: anlayan anladı)
cuk oturmuş ayardır..

bunu tek bir polis söylerse tabii ki bir kişi için bütün teşkilatı suçlayamayız. ama bunu 50 tane polis aynı anda söylerse o zaman onlara o emri veren "amir" leri dahil olmak üzere bütün teşkilat hakkında konuşabiliriz.

bu slogan ne için atılmıştır?
kimlere karşı atılmıştır?

sorularının cevaplarını arayalım öncelikle.

bu slogan " hepimiz tayyibin askerleriyiz" sloganını atan akp taraftarı grup için atılmştır. yani onların yanında olduklarını göstermek için atılmıştır.

bu slogan hükümetin istifasını isteyerek demokratik hakkını kullanan ve bunun karşılığında "terörist" olarak görülen türkiye cumhuriyeti vatandaşlarına karşı atılmıştır.

bu durumda o polis akp polisi olmaktan bir adım öteye geçemez.

"vatan sana canım feda" sloganı düşmana karşı kullanılabilecek bir slogandır. kendi vatandaşına değil !!!

gaz bombasıyla karşındaki silahsız insanlara saldırıp, yanına da 3-5 it sürüsünü topladın mı "vatan sana canım feda" diyemezsin.

onu gidip senin vatandaşını öldüren, senin silah arkadaşına pusu kuran yavşaklara söyleyeceksin ki o zaman bir anlamı olacak.

evet polis teşkilatımız zamanında ohal bölgelerinde terörizme karşı büyük bir savaş ve kayıplar vermiştir.

fakat o zamanlarda bu mücadeleyi veren "özel harekatçı" lar şu an da nerededir bunu soran var mı?
soramazsınız çünkü onlar ve şerefiyle teröriste karşı savaşan askerlerimizin hepsi şu an "terörist" damgası yemişlerdir..

kendi vatandaşına karşı "vatan sana canım feda" diye bağıran her kimse emin olun bu ülkenin polisi değildir...
Güzel açıklamadır. Öncelikle şunu bilelim bu söyleyeceklerim bütün polis teşkilatını kapsamıyor. Karabük emniyet müdürü gibi "bizim görevimiz onları korumak, eylemlerini kırıp dökmeden yaptıkları sürece tek polisle karşı karşıya getirmem" diyen şerefli memurların hakkını kimse yiyemez. Ama kötüye de kötü demeyelim mi birader. Havaya sıkması gereken biber gazı kapsülünü vatandaşın kafasına kasti olarak atıyor. Beyin travmaları yaşandı. Bir provokatör tutturmuş gidiyorlar. Ben yasal hakkım olarak eylem yapsam tekme tokat dayak yiyorum çünkü diğerleri provokatörmüş. Ee bunu bulmak kimin görevi ? Mobeseler neden var ? Şaka gibi biri çıkmış ben sizin polisiniz değilim siz ermenisiniz diyor. Sen kimsin ? Bu yüzü sana kim verdi ? Halk arasında ayrım yapmadan işini yapacaksın, paranı alacaksın. Harvard kuantum fiziği falan mı bitirdiniz siz bu havalar nedir ? Bulunduğunuz mertebeyi ulaşılmaz mı sanıyorsunuz yoksa. Egolarını, stresini halkın üzerinde tatmin eden bu kişiler devlet üniformasını kirletemezler.
polis kelimesinin anlamını bilmeyen generalin verdiği ayardır. polis yunanca büyükşehir manasına gelir. yani polis "büyükşehir"lerin güvenliğinden sorumlu kişidir. ne işi var ulan hakkari dağlarında?