bugün

evet arkadaşlar büyük ihtimalle büyük buhran gibidir.

dün saat 15:00 civarı çok afedersiniz ve üzerinize afiyet bir dönerciye gittim. bir tombik döner ve yanında da ayran istedim. ayranı sevmediğim için yanımda getirdiğim fantamı çıkardım.

büyük bir iştahla yemeğime odaklanmışken o da nesi?

bir türbanlı bacı kadın, türbana buladığı minik kızıyla dönercide 2 tombik ve 2 ayran ve 2 patates kızartması yiyorlardı.

içimden madem o minicik kızı türbana bulayacak kadar mollasın niçin oruçlu değilsin dedim? hemen ardından da bunu neden içimden söylüyorum ki deyip bir hışımla kadının yanına gittim.

"çok pardon ama niçin oruçlu değilsiniz?" dedim.

kadının verdiği cevap kanımı dondurdu: "sana ne be açık, türbansız pislik defol git ben oruç tutmayı sevmem!"

ciddi bir şaşkınlığın ardından cebimde her daim taşıdığım taşlarımla kadını çok seri bir şekilde oracıkta recm ettim. zavallı minik kızı bir yandan ağlıyor bir yandan da tombik dönerini kemiriyordu.

onu naifçe öpüp türbanını çıkardım ve " artık özgürsün minik kuş! özgürsün, uç..." dedim...

kız gülmeye başladı. meğerse mutluluktan ağlıyormuş. zıplaya zıplaya gitti...
ulan nedense hep türban karşıtı insanlar görüyor bu olayları dediğim buhrandır.

şeker hastasıdır tutmaz. hastadır tutmaz. regldir tutmaz. tutmaz da tutmaz. da sanane.
yoktur olmayan şeydir, onda olan şey hayasızlığın en beteridir. ne buhranı tüttüre tüttüre içiyordu dün sigarasını denize karşı yelloz.
kocası yüzündendir.
(bkz: iyi kesiyon he)
türbanı söküp atılmalı ve özgür bırakılmalıdır.

bu buhrandan ancak böyle kurtulabilir.
görsel
regl olsa bile lokataya gidip yiyemez edebe ve orucluya saygi bakiminda ki insan evinde bile utanir erkek kardesinden babasindan gormesin beni diye. Ama seferiyse belki birazdaha farki olabilir yeme acisindan.
kendi kendine çelişme buhranıdır.

bu buhranın mucidi türbanlı oruç tutmayan kadınlardır.

kendilerini üstün başarılarından ötürü tebrik ediyoruz...
özel günü veya bir rahatsızlığı olabilir.
yada açlığa dayanamıyor olabilir bunun hesabını allah a kendisi verecektir.
orspuluguna maske olarak takanlara bisey diyemem ama gercekten takanlar ozel olaylar disinda orucunu es gecmez.
bu arada arkadasindami adet donemiydide oruc tutmamis ve diger kiza laf soylemis anlamiss degilim. (bkz: anam anani kerhanede gormus)