bugün

haksız yoldan çıkar sağlama.

bugune kadar pek çok orman arazisinin arazi temini maksadıyla, malesef bazı büyüklerimiz... uyanıklarca yakılmış ve halen de yakılıyor oluşudur. bunun önü nasıl alınır?... bunların elinden kibritleri toplaycaksın ve her ağacın başına bir korucu dikeceksin... belki çözüm. ama buna imkanımız yetmez ülke olarak... avrupaya gidiyoruz, pardon... topluluğuna gireceğiz. o vakit çare büyüklerimizi... eğitmektir. bu da bir kültür sorunudur. lakin öyle görmüş, böyle yetişmişdir.
beni yak kendini yak
her seyi yak
bir kıvılcım yeter hazirim bak
ister havuzlu olsun
ister jakuzili
macit allahin adini verdim
yak su ormani
villa icin yakmali
villa o zaman var
allahim allahim
villa icin ölüyorum
allahim allahim
villa icin orman yakıyorum. *
bizim alt kattakinin evini lağım bastı. lağım nasıl basar demeyin işte, bok bilmemne öyle küvetten çıkıyor, tuvaletten çıkıyor , kokuyor pis pis ıyy iğrenç. dedim gel sen villaya taşın, gece kar maskelerini taktık, bir koşu yaktık bir ormanı ne var bee herkes yapıyor, inşaatlardan azar azar arakladığımız demir , çubuk çimetolarla bir villa yaptık böyle boğaza nazır. ormanmış, akciğermiş de vıdı vıdı yapmayın bana , bok bastı diyorum evi alla alla... yakmayıp beslese miydik
türkiye'nin ormanlarına şimdiye kadar büyük zarar vermiş hareket, gelecek zaman için aksini söylemek mümkün değil tabi.