bugün

Dostum kur'an bütün bir kitaptır tümünü bilmeden parça parça baktığında bu şekilde sorunlarla karşılaşırsın. Savaşın şartı

Size savaş açanlara karşı Allah yolunda savaşınız, ama aşırı gitmeyiniz, doğrusu Allah aşırı gidenleri sevmez. (BAKARA-190)

Öncelikle ne öğreniyoruz bizimle savaşmayana zaten savaşmayacağız. (bakara tevbe suresinden önce inmiştir)
daha sonra 29. ayet ne diyor ehli kitapla cizye verinceye kadar savaşın ama Ankebut(46) suresinde ehli kitapla güzel şekilde tartışınız der yalnız zulmedenler hariç yani ehli kitapla savaşa bilmen için zulüm ediyor olmaları lazım

"içlerinde zulmedenleri hariç olmak üzere, Kitap Ehliyle en güzel olan bir tarzın dışında mücadele etmeyin. Ve deyin ki: "Bize ve size indirilene iman ettik; bizim ilahımız da, sizin ilahınız da birdir ve biz O'na teslim olmuşuz."

Kurana senin gibi parça parça bakanlar kuranın ne söylemek istediğini değilde söylemek istediklerini kuranda arayanlar gibi kişiler yüzünden islam dini yara alıyor ve almaya da devam ediyor koca bir kitabın ne demek istediğini anlamadan parça parça bir kaç satırından anlam çıkarmaya çalışmak ne kadar mantıklıysa şu anda yaptığımız şeyde o kadar mantıklı herkes açıp farklı farklı kaynaklardan okuyup kendi kararını versin.

Son bir bilgi tevbe suresinin iniş zamanını daha önce yanlış yazmışım sanırım bu hata içinde herkesten özür dilerim bir hata gördüğümde de düzeltmesini bilirim.
Tekrar uygulanmaya başlanması gereken bir emirdir.
Nesnel idealist ve natüralistlerden bahsettiğini düşündüğüm ayet.
muhammed in gaza gelip öfkesini dışa yansıttığı ayetlerden bir kaçından biridir. o değil hayatı hep o çöl sıcağı zannediyordu herhalde. neyi tutup öldürüyorsun lan!

insan onlar.
islam barış dinidir!...

(bkz: yav he he)
ALLAHUAKBAAAAAR! booooooom
Savaş meydanında .
Ayeti part part okuyunca e doğal olarak bu anlam ortaya çıkar burada sorulması gereken soru şu

1-ayet hangi olay üzerine indirildi
2-ayet ın geri kalanında ve öncesinde ne yazıyor.
öldürmek hangi din tarafından savunuluyorsa savunulsun, bence adı ne olursa olsun, o din, o tanrıya ait değildir. Bu din islamiyet, tanrısı allah bile olsa ki, diğer tanrı diye inanılanlardan kişi bazında bence bir farkı yoktur. Çünkü herkesin inancı ve inancının kökeni, başkları için de kutsal olmalıdır.
https://www.youtube.com/watch?v=CBwzTl8shmA
Allah ın hiçte pasif ve bağışlayıcı olmadığı savaştır. Allah genelde fitne kalkıp din allah ın oluncaya kadar savaşın der. Burada fitnenin kalkması ya da allahın bağışlaması iyi bir şey değildir. Mesela bir grup müslüman geldi benim ülkeme saldırdı. Burada fitnenin kalkması benim onlara biat edip ya müslüman olmam ya da cizre verip kendi dinimi ikinci sınıf vatandaş gibi yaşamamdır. Yani allah in savaşmayı bırakın demesi zaten benim ülkemin işgali ve benim buna boyun eğmem üzerine. Bu halde zaten allah neden savaşın desin?
bir arayışa sürükler. gidin bulun o zaman aq.
Azıcık Okusaydınız cevapların bu başlık altında zaten gayet net şekilde verilmiş olduğunu görürdünüz.

(#28213673)
(#28213653)