bugün

1994 dünya kupasının açılış maçında Arjantin'e attığı golle ve ilginç adıyla turnuvanın en çok ilgi toplayan simalarından birisi olmuş Kamerunlu futbolcu.
açılış maçında gol attığı kupa italya 90'dır.
kardeşi kana bıyık ile 1990 dünya kupasının açılış maçına damgasını vurmuşlardır. kamerun'un arjantin'i 1-0 yendiği karşılaşmadaki tek golü omam bıyık kafayla kaydetmiş, aynı maçta kardeşi kana bıyık kırmızı kart görerek takımını 9 kişi bırakmıştır.
gözlemleriyle sözlüğe hızlı bir giriş yapan nesildaş yazardır. * hoşgeldin diyeni olmamış. ben diyeyim.
sözlükte yeni birine benzemeyen yazar.
mizah anlayışımı beğenmiş, bunu dile getirmiş beni onore etmiş yazardır kendisi efendim. hoşgeldin diyoruz kendisine. *
sazan meraklısı yazardır, neden böyledir, amaç nedir? anlamış değilim, zamanla anlaşılır düşüncesiyle, zamana bırakıyor ve kendisine hoşgelmişsin diyorum.
ısrarla sözlükten def edilmem yönünde propaganda yapan yazar. komik. ailecek severek izliyoruz. bu kadar çok istiyorsan ben kendi isteğimle giderim. nedir yani? amaç ne cicim?
rahatsözlük gibi amatör bir oluşumdam fırlayıp uludağ'a kapak atan ve birden burnu ile gökyüzü arasındaki mesafenin kısalması neticesinde saçmalayan yazar.
#4289380 Zaten besinci nesil olması sebebiyle çok elit bir yazardır, ayrıca rahat mahat eksi meksi anlamaz, hepsinde çatır çatır yazar. Bu nedenle yazamayan yazarımsılar tarafından kıskanılır.

(bkz: çok şahit oldum)
(bkz: omam biyik efsanesi)
oldukça agresif 1 yazar. bu hızla giderse yakında silik olacağını düşünmekteyim.
Gerçekleri söylediği ve kanıtlarını da sunduğu için sevilmemiş, anlaşılamamış yazardır. Kalemi sağlam, dili sivri, entellektüel yazardır*.çeteler onu pek sevmez. Uludağ sözlüğün acı kaybıdır.

(bkz: bir omam biyik daha gelmez)
(bkz: anlasilamayan yazar)

Küçük insanlar kişileri orta insanlar olayları büyük insanlar fikirleri konuşurlar!*
kendisi sözlüğün kemal kılıçdaroğlu idi. yolsuzlukların, usulsüzlüklerin, kopi-peystcilerin üstüne gidiyordu. ama küçük bir sorun vardı ortada bi usulsüzlük yoktu şahsımla ilgili olarak. ona bunu anlatamadım, dediğim dedikti, deli cesareti vardı bir de. bazen yargısız infazcıydı ama yararlı olabilecek bir yazardı. silik olmasının benimle bir alakarı var mı bilemiyorum ama gitmesi iyi olmadı.
çocukluğumun kahramanı. herkes maçlarda lineeker, beckenbauer olurken, ben omanbıyık* olurdum. Hey gidi günler, keşke gelse de türkiyede bi takım neyin çalıştırsa...
kardeşi de vardı bunun kana bıyık. ta eski zamanlardan bir isim. o zaman lar milletçe sevmiştik biz dünya kupalarına katılamıyoruz ayağına.
arjantine attığı golde yerden 1.50 metreden daha fazla zıplamış namı diğer uçan adam.. üstelik bu zıplayış durduğu yerde hızlanmadan..

görsel
Gündemdeki Haberler
güncel Önemli Başlıklar