bugün

Hocaların bi'yerlerinin kalktığı zamandır. Öğrencininde tam yavşaklık dönemidir. Krşılıklı olarak çıkar ilişkisi içinde samimiyet vardır. Ne ilginçtir.
bir gün her öğrencinin yapacağı bir eylemdir.
Her öğretmenin yaptığı harekettir aslında. *
canım kardeşimin yapması lazım gelen durumdur. zira 5 yada 6 tane 1 le eve gelecek.
samsunspor gibi son haftalarda lige asılmaktır.

(bkz: rüzgar eken fırtına biçer)
bazı hocaların not için yanıma gelmeyin diye kudurması sonucu yapılamayan şeydir.
muhtemelen hocaların eve döndüğünde oha lan nasıl yalvarttım çocuğu ehe filan dediği olaydır. tek versinler de demeyeceğim başka şey, tamam. *
bu tiplerin bir de 'hocam teşekkür-taktir kıl payı kaçıyor' diye dilenenleri vardır ki, akla ziyandırlar. Ama taşıma suyla hedefine ulaşanları da vardır ki şapka çıkarılasıdır.
her öğrencinin yaptığı, yapacağı eylem.
sene başından itibaren ters gidersin, demediğin laf kalmaz. son haftalar geldi mi başlarsın hocaları yağlamaya, bu durum da onların pek hoşuna gider tabii. arkadaşım, baştan iyi tutsana ilişkini.

Not: Düzgün davrananlara sözüm yoktur. Saygılar.
lise 2'deyken, yüzsülüğün dik alasını göstermiştim bu hususta. matematik'te üç yazılının ortalası 66, normalde 4 istemeye bile utanır adam, artık o yıllarda nası bi özgüvense, gittim kadından 5 istedim, kadın da haklı olarak hadi len ordan minvalinde bir şeyler söyledi, neyse karne günü geldi ve matematik 5, artık bu azmin zaferi mi, pişkinliğin zaferi mi bilemedim. (bu son cümle tanım olsun)

kullandığım argüman da şuydu(yeni nesle örnek olsun): hocam takdir zaten garanti, diğer dersler 5, 2 bile verseniz yine takdir alıyorum, ama çok çalıştım, emeğimin karşılığının bu not olmasına üzülüyorum.