bugün

çoğunluğu üniversite öğrencisidir. amacı edineceği mesleği iyice öğrenmekten çok iyi bir koca bulmaktır.
bu kızların çoğu steteskopunu evde unutma gafletine dahi düşerler ama bir kere olsun boya küpüne girip çıkmayı unutmazlar.

-steteskopun yok mu?
*aaa hoccam evden aceleyle çıktım.

(bu arada kızın suratına bakılır)

**abi bu sabah namazına müteakip uyanmadıysa adam değilim.
gece yatmadan önce de saatlerce yüzünü gözünü temizler bu kız.
sanıldığı gibi bu kızın hayattaki tek amacı sevgili bulmak yada zengin koca bulmak değildir. insan kendi için de süslenir, güzel görünmek ister. sonuçta tüm araştırmalar da bunu göstermiştir güzellik ve bakım ekstra bi özgüven rahatlık getirir.
Kızın yanlış anladığı bir şeyler vardır.
(bkz: okulu podyum zannetmek)
(bkz: okulu podyumla karıştırmak)
evet, bu kadınların hastasıyım ben. * şunu diyorum, abi saat sekizde dokuzda ders oluyor, hemde akşam hayvan gibi çalışmışsın yada okumuşsun tuğla kadar kitapları not geçirmişsin filan * sonra sabah erken kalkmışsın, otobüs yolculuğunu da kattın mı bi saat erken çıkman gerekiyor. ben o sırada çorabımın tekini bulana kadar zaten zor yetişiyorum ekprese, derse ucu ucuna gidiyorum ama bu tür kadınlar o kadar gelişmiş varlıklar ki hem makyaj hem kahvaltı hem ders hepsini yapıp bi de benden önce gidiyorlar lan! takdir-i ilahi mi bu tayyip he? bu gerçekten azim, kararlılık, güven ve başarı isteyen çok ciddi bir iş, sakın hor görmeyin. hayatım boyunca bunu yapmak istiyor olacağım, elbet ben de bir gün erkenden kalkıp çok güzel kahvaltımı yapıp, makyajımı yapıp çok güzel olup okula erkenden gidip anfinin ilk yerinde defterim açık vaziyette hocayı bekleyeceğim. bıktım lan arka tarafta çapak ayıklamaktan.
bkz : çirkin kız yoktur bakımsız kız vardır
yakın geçmişte sadece rimel sürüp çıkmayı alışkanlık haline getiren üniversiteli kız, çevresinden gördüğü için ve renkli olduklarından dolayı ilgisini cezbedecek olan makyaj malzemelerini deneye deneye kendine daha güzel gele gele kat kat makyaj yapmaya alışacaktır ve aslında bu çok sancılı bir süreçtir. makyajın cilde olumsuz etkilerini bilen kız sadece rimel kullanıp sokağa çıktığı zamanları özler ama gözü yüzünün renkli ve kusursuz haline alışmıştır ve makyajı bırakmak başlamak kadar kolay olmayacaktır. makyajlı kızlar bazı erkekler tarafından havalı ve doğal olmamakla suçlanırlar ve koca bulma endişesi taşıdıkları düşünülür ama erkekler bilmez ki bir bayan evde tek başınayken bile bir kızın oyuncak bebekleriyle oynaması gibi makyaj malzemeleriyle oynar ve sürekli dener. küçüklüğünde annesinin makyaj malzemelerini gizli gizli kurcalayıp yüzünü palyaçoya çeviren yine kız çocuklarıdır ve sizce o zamanlarda koca kaygısı taşımakta mıdır? sonuç olarak bu tamamen dişisel bir hobidir.
kendine güveni olmayan kızdır.