bugün

bu sene kardeşim liseyi okuyacak lise kaydı için birlikte gittik meb'e baglı bir lisenin yeni kayıt için ögrencilerin velilerinden istekleri.
1-) kırtasiye giderleri
8,00 tl
2-) okulun boyanması, yıkılan merdivenlerin yapımı vb. inşaat işleri
5,00 tl
3-) temizlik ve güvenlik elemanı alımı
35,00 tl
4-) baskı makinası ve diğer sarf malzemeler
5,00 tl
5) kırık camların yenilenmesi
75 kr.
toplam 53,75 tl

yapacagınız her türlü yardım ve bagış 4 yıl süresince okuyacak çocuklarımıza önemli bir katkı saglayacaktır şimdiden yapacagınız bagışlar için okulumuz ve ögrencilerimiz adına teşekkür ederiz.

imza
okul müdürü

ben alınan paranın veya alınan şeyin ne olduguna takılmadım takıldıgım bir kaç nokta var onlarda şudur
abicim madem bu yardım ve bagış diyorsun bunu neden kaydolacak bir kişiye kayıt şartı olarak koşuyorsun
madem bu okul meb'e baglı bu okulun temizlik görevlisi yokmu
kırık camlardan tut baskı makinana kadar okulun boyanmasından güvenlik personeline kadar yeni kayıt olacak bir elemanı okula ayagını basar basmaz sikmek zorundamısın?
bir ögrenci burda 50 tl vermesi çok sarsmazda orta halli bir liseye yeni bir senede 700- 800 kişi kaydolsa 50 çarpı 800 kaç para ediyor biliyormusun deli para ediyor.
yok neymiş yardım ve bagışmış olm o zaman neden kayıt şartı diye şart koşuyorsun bunu millete ? sikmenin artık türkçeye yeni geçmiş hali yardım ve bagıştır haberiniz olsun.
(bkz: hassiktir be rifat abi)