bugün

otobüse binerken ögrenci indirimli bileti atan cici nesle sorulan en kıl sorudur hacet,yani hangi 15 ile 18 yaş arasındaki çocuk sabahın köründe kalkıp dur otobüse binicem bugun,binerken sırf 250 liradan kar ediyim diye,ögrenci kıyafeti giyer ve elinde kitap taşırki.

-ögrenci kartın nerde?
-amca bu üstümdeki kıyafetler bilmem sana ne ifade ediyor ama,ben ögrenciyim.
-nerden biliyim? ( bu kadar da pisimdir hani)
can sıkıntısını can sıkarak atmaya çalışan adam, şayet paso yerine migros kartınızı gösterseniz dahi görmiyecektir çünkü o bakmak için sormaz davrandığınızı gördüğü an ona yeterlidir.
Özellikle halk otobüslerinde bulunurlar. Sırf bu adamlara uyuz olduğum ve bilet peşinde koşmaktan usandığım için 4 yıl sonrasında paso alacağımdır, öncelikle her sabah evden özenle getireceğim 0,95 ytl yi bu kişilere vereceğim, daha sonra pasomu soracak, ve ben de gururla çıkaracağımdır. Çıkardıktan sonra o kalan 0,05 ytl leri de özenle geri isteyip saklayacağımdır. *
bir liseli ukdesi barındıran insanlardır. pasoya bakıp o esnada otobüse vize almaya çalışan elemanın üniversiteli mi yoksa liseli mi olduğunu anlamaya çalışırlar. bu adamlar cengizden liselim şarkısından başka şarkı dinlemezler. olur ya başka şarkı dinlerlerse burhan çaçandan liseli vardı ya ah o liseli şarkısına da tav olurlar. ehemmiyetle pala porsuk bıyıklı olup, mesai bitiminde göbeklerinin gerdiği gömleklerinin altında ayşe teyze patentli bembeyaz atletleri dikkat çeker. bu ağır abiler sakin tabiyatlı olup öyle depara falan kalkmazlar her işlerini sakin sakin yaparlar.
izmirde başka üniversitenin kartının geçmemesi durumu. sanki ordaöğrenci değilim başka bi meslekle uğraşıyorum. adam bana "hayır o burda geçmiyor" diyor.