bugün

tarihin derinliklerinde gezinme halidir.

antalya'ya tarihi yerleri gezmek için yapılan bir tura katılmak üzere yola çıktığımda içimde tuhaf bir his vardı. şehre çeşitli kereler gitmiştim ancak bunlar tatil amaçlıydı bu sefer çok başka bir amacım vardı. tur otobüsünün kalkacağı yere vardığımda otobüsün kapısı henüz açılmamıştı, insanlar bekliyorlardı. ben de bavulumu bagaja verip beklemeye koyuldum.

hava serindi, insanlara şöyle bir göz gezdirdim. ilginç kişiler var gibiydi ki dikkatimi bir kadın çekti. yanında bir arkadaşıyla gelmişti. yanına yanaşıp tanışmak istedim ancak sonradan kendimi engelledim. otobüse binme zamanı gelmişti. uzun bir yol bizi bekliyordu. bir ara otobüs mola vermişti ki ilk başta dikkatimi çeken kadınla tekrar karşılaştık. sigara kullanıyordu bana da ikram etti, hafif bir gülümsemeyle birlikte bir anda tanışırken bulduk kendimizi.

nihayet şehre varmıştık. tarihi mekanları gezmeye başladık. turun 2. günü adının zelda olduğunu öğrendiğim bu kadın, beni bir kenara çekti. rehberin anlattıklarına çok şaşırmıştı. baksana ne olaylar varmış gel biz de olay olalım senle dedi önce anlamadım ama sonra niyetini farketmiştim. kuytu bir yerde tarihin akışına bıraktık kendimizi.

olaylar gelişti sonra...