bugün

bugün recep tayyip erdoğan'ın beyan ettiği fikirdir.

(bkz: yok artık)
(bkz: alo santral beni psikopata bağlar mısınız)
bir gün götümüze girdiğinde bu santral, ortada bunu söyleyen başbakanı(yuh) bulmak ve iki kelam etmek isteyeceğimiz anlayıştır.
Standart skimde olmaz tavrıdır!*
Sanayisi her geçen gün büyüyen, her gün elektrik ihtiyacı daha da artan bi ülkenin doğalgaz alıp elektrik üretmesine, olası bir kesintide karanlıkta kalmasına göz yumabilecek aptalların yaptığı davranıştır nükleer santral meselesini ciddi bulmamak. Bir çocuğa "televizyonla oynama bozarsın, kumandayla oynama kırarsın" demek gibi birşeydir nükleeri istememek. Çocuğun kişisel gelişiminin ağzına sıçmaktır afedersiniz.

Nükleer santral kurulmasına karşı çıkmak bu ülkeyi sevmek de değildir kişisel kanaatimce. Öyle ki, herhangi birşeyi seviyorsanız, onun iyi şeyler yaşamasını istersiniz. Bi ülkeyi seviyorsanız, ufacık bir gaz kesintisinde elektriksiz kalmasına, sanayisinin iş yapamaz hale gelmesine, okulların hastahanelerin devlet dairelerinin eli kolu bağlı oturmasına göz yumamazsınız. Yumuyor, yummak istiyorsanız, sevmiyorsunuz. Açık ve net.

Ayrıca siz, bu ülkenin mühendisi için "işletemezler patlatırlar santrali, biz de mutant oluruz böü" diyorsanız, kusura bakmayın ama ben bir mühendislik öğrencisi olarak size küfür ederim. Siz "nükleer santral kirlilik yapar doğayı katlered böüü" diyorsanız, ben sizin gözünüze ısınmak için yaktığınız yakıtı, elektrik üretmek için yaktığınız kömürü sokarım. Gözünüzü oyarım. Ha birde dip not düşerim, "nükleer santralle elde edeceğin ucuz elektrik sayesinde, tuvalette götünü bile elektrikle yıkayabilirsin." diye