bugün

Nişantaşında sahur vakti gelmişken herhangi bir davul sesi duyamama durumu.

Sadece merak, acaba neden davul sesi burada yok? istanbulun en zengin semtlerinden birisi. Davulcuların bahşişlerini alamaması söz konusu olamaz sanırım.

(Kimseyi yadırgamak, Nişantaşı sakinlerine laf etmek değil amacım.)
nişantaşı'da yaşayan birisi olarak davulcu az önce geçti, zaten uyanıktık, bilirsiniz bizleri.

siz fakirler ne diyorsunuz;

akşam yatmaz sabah kalkmaz.*
sakinlerin aklına gelmemiş minibüs ün arkasında olmak suretiyle
gezerek bateri çalınsa hoşlarına giderdi ama davulmu yok canım hangi devirde yaşıyoruz.
(bkz: arz talep meselesi)
sadece tokmakçı bulunduğundan dolayı davulcular saygı babında nişantaşına adım atmaz.
(bkz: avrupa yakası)

bi tek orası zaten... bizim buralar hala asya!
muhtemelen davulcu oralardaki desibel sınırına takılıp maliyeye para vermemek için girmiyordur.
mumkunse her yerde aynı uygulamaya geçilsin dedirten durum. arkadas,kimse anlatmıyor mu şu davulcu cemaate, oruç tutanların saat kurabildiğini. Ve oruç tutmayanların da olabileceğini. Her gece aynı şey. Mecbur muyum arkadas her gece irkilerek, rezilce uyanmaya. Hem gecenin bir vakti beni uyandırıyor, hem de utanmadan para istiyor. Hıristiyanım dedim ama dinlemiyor adam. Her gece geilyor para istiyor. Demek davul sesi bir yerden sonra beyin fonksiyonlarını öldürüyor.
özellikle her zaman dile gelen büyük eksikliktir.
tokmakçının çok olduğu yerde davulcunun olmaması gibi bir tezatın varlığını gösterir.
güncel Önemli Başlıklar